Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Udany rewanż | Górnik – Odra 4:2

W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 zespół Górnika Zabrze po emocjonującym spotkaniu pokonał Odrę Opole 4:2. Zabrzanie odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu!

Górnik udanie zrewanżował się Odrze za porażkę w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami rozegranym przed paroma tygodniami w Opolu. W Zabrzu gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, a wynik meczu otworzył Louis Podolski. Goście wyrównali kilka minut przed końcem pierwszej części meczu i do przerwy mieliśmy remis.

Druga połowa rozpoczęła się w sposób wymarzony dla “Górników”. Najpierw do siatki trafił Krzysztof Czaja, a prowadzenie chwilę później podwyższył wprowadzony w przerwie Norbert Matyjasik. Później to goście zdobyli gola kontaktowego po pięknym strzale z rzutu wolnego. Końcówka tego spotkania była gorąca. Odra robiła wszystko, by doprowadzić do remisu, a Górnik zaciekle bronił dostępu do własnej bramki. Kilka chwil przed końcem arbiter pokazał dwie czerwone kartki, po jednej dla zawdoników obu ekip. W ostatniej minucie meczu gospodarze przeprowadzili kontratak, który przypieczętował wygraną. W polu karnym faulowany został Jan Sieracki, a z 11. metrów do siatki trafił Jakub Pietrzyk.

Podopieczni trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy pozostają na 4. miejscu w ligowej tabeli, ale ich strata do drugiego miejsca wynosi już tylko punkt. Już za tydzień zabrzan czeka derbowe starcie z GKS-em Katowice.

GÓRNIK ZABRZE – ODRA OPOLE 4:2 (1:1)

Bramki: Louis Podolski 12′, Krzysztof Czaja 41′, Norbert Matyjasik 43′, Jakub Pietrzyk 80+5′ (k) – Jan Zatajski 33′, Marcin Staś 60′

Czerwone kartki: Patryk Krupa – Jakub Flisch

Skład Górnika: Tabor – Czaja, Farouni, Gwózdek (c), Góral, Machura, Nowara, Pietrzyk J., Podolski, Watola, Wojtczak

Rezerwowi: Krupa B. – Krupa P., Lema, Matyjasik, Pietrzyk P., Sieracki, Zakrzewski

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek i Tomasz Macha

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.