Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Rewanż na remis | Górnik – Zagłębie 1:1

Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 gr. C. Rewanż pomiędzy tymi zespołami zakończył się więc takim samym wynikiem, jak pierwsze spotkanie rozegrane w Lubinie.

W pierwszej połowie tego meczu nie padły gole. Oba zespoły zbliżały się do bramki przeciwnika, lecz oddawane strzały i dogrania nie oznaczały sytuacji stuprocentowych. Więcej działo się w drugiej części meczu. Najpierw tuż po rozpoczęciu gry minimalnie niecelnie uderzył Norbert Matyjasik. Kilka minut później strzał zawodnika Zagłębia zatrzymał się na poprzeczce. Jednak po chwili to Górnik objął prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Louis Podolski i trafił w samo okienko bramki “Miedziowych”!

Na kwadrans przed końcem goście doprowadzili do wyrównania. Odbita piłka trafiła do napastnika Zagłębia, który wykorzystał sytuację “sam na sam” z Nicolasem Taborem. W ostatnich minutach zabrzanie napierali na pole karne przeciwnika, jednak piłka nie wpadła już do siatki.

Dla podopiecznych trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy zakończyła się seria wygranych spotkań, jednak zabrzanie wciąż pozostają niepokonani w rundzie rewanżowej. Następny mecz “Trójkolorowi” rozegrają również na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa.

GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1 (0:0)

Bramki: Louis Podolski 56′ – Marcel Foks 66′

Skład Górnika: Tabor – Gwózdek (c), Góral, Czaja, Farouni, Machura, Pietrzyk J. Podolski, Sieracki, Wojtczak, Nowara

Rezerwowi: Krupa B. – Matyjasik, Nolewajka, Lema, Prudel, Pietrzyk P., Watola

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek i Tomasz Macha

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.