Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Rewanż na Miedziowych

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 9. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U15. Trójkolorowi odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu.

W Lubinie mimo dwukrotnego prowadzenia zabrzan górą byli gospodarze. Dziś Górnik chciał zrewanżować się za porażkę i od początku ruszył do śmiałych ataków. W 5. minucie dobrą okazję miał Igor Nolewajka, ale po rykoszecie piłka przeleciała nad poprzeczką.

Swoją przewagę zabrzanie udokumentowali w końcówce pierwszej połowy. Kajetan Fal zagrał do Borysa Czecha, a ten plasowanym uderzeniem przy słupku dał swojej drużynie prowadzenie. Drugiego gola Górnicy zdobyli w ostatniej akcji tej części meczu. Szybki atak zakończył się dograniem Fala, a formalności dopełnił Maksymilian Tatarczyk.

Po zmianie stron wynik mógł podwyższyć Fal. Skrzydłowy minął bramkarza, ale jego strzał z ostrego kąta niemal na linii bramkowej zatrzymał obrońca Miedziowych. Z kolei Zagłębie walczyło o gola kontaktowego. W 64. minucie dwa uderzenia lubinian były minimalnie niecelne. Swoje okazje mieli także zabrzanie. Najpierw Igor Siuda uderzył głową, a piłkę zmierzającą do siatki zatrzymał golkiper gości. Po chwili w słupek trafił Arkadiusz Nowak. Do końca meczu Trójkolorowi umiejętnie bronili prowadzenia i zainkasowali trzy punkty.

Trampkarze Górnika dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli grupy C. Już w środę zabrzanie zagrają w Częstochowie z wiceliderem – Rakowem.

GÓRNIK ZAGŁĘBIE – ZAGŁĘBIE LUBIN 2:0 (2:0)

Bramki: Borys Czech 35′, Maksymilian Tatarczyk 40+1′

Skład Górnika: Kania – Polok (c), Siuda, Czech, Nolewajka, Fal, Tatarczyk, Griksa, Dudek, Voskresenskyi, Kozłowski

Rezerwowi: Szymajda – Kocot, Nowak, Papierniak, Biliński, Bryś

Sztab szkoleniowy: Kamil Krawczyk, Kuba Kubacki i Bartosz Sekuła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.