logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U15 | Podsumowanie rundy jesiennej

Podopieczni trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy rywalizowali w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U15. Jesienne rozgrywki „Górnicy” zakończyli na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Po udanym początku (trzy wygrane w czterech meczach) zabrzanom w drugiej części pierwszej serii gier przytrafiła się zadyszka. Rundę rewanżową „Trójkolorowi” rozpoczęli od świetnej serii czterech wygranych spotkań z rzędu zdobywając w tych meczach aż 14 goli. Końcówka drugiej części rundy znów nie była jednak tak udana jak start. Zespół trampkarzy długo walczył o miejsce na podium, ale ostatecznie znalazł się tuż za „pudłem”. Wiosną rywalizacja w Centralnej Lidze Juniorów U15 rozpocznie się od zera, a stawką dla wszystkich ekip będzie awans do baraży o mistrzostwo Polski.

Komentarz trenera Andrzeja Orzeszka: – Rywalizację w rundzie jesiennej zakończyliśmy na czwartej pozycji. Jesienią mieliśmy możliwość konfrontacji z silnymi zespołami Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa. Porażki z tymi drużynami mobilizują nas do jeszcze solidniejszej pracy podczas zajęć treningowych. Wierzymy, że zawodnicy będą się rozwijać podnosząc swój poziom sportowy i w rundzie wiosennej, którą rozpoczynamy od nowa, postarają zaprezentować jeszcze z lepszej strony.

Centralna Liga Juniorów U15 (dla rocznika 2008 i młodszych)
Miejsce w tabeli: 4
Punkty: 23
Bramki strzelone: 31
Bramki stracone: 24
Bilans meczów u siebie: 4W – 1R – 2P
Bilans bramkowy meczów u siebie: 22:13
Bilans meczów wyjazdowych: 3W – 1R – 3P
Bilans bramkowy meczów wyjazdowych: 9:11

Strzelcy bramek:

8 – Krzysztof Czaja

5 – Louis Podolski

3 – Norbert Matyjasik

2 – Antoni Gwózdek, Jakub Lema, Karol Prudel, Jan Sieracki

1 – Raszid Farouni, Wojciech Góral, Jakub Pietrzyk, Paweł Pietrzyk, Sebastian Watola, Nikodem Wojtczak, Borys Zakrzewski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl