Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15: Górnicy ponownie lepsi od GieKSy

W sobotnie popołudnie Trójkolorowi przy Jaskółczej 40 podejmowali GKS Katowice.

Katowiczanie z pewnością mieli rozbudzone apetyty po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Rakowem, z kolei Górnicy we Wrocławiu pokonali FC Academy 3:1.

W końcowym rozrachunku tylko na apetytach się zakończyło. Młodzi Górnicy od początku spotkania kontrolowali wydarzenia boiskowe zdobywając pierwszą bramkę w 24 minucie gry po uderzeniu Denisa Matyśkiewicza.

W drugiej części gry goście nie decydowali się zbytnio na opuszczanie własnej połowy co też nieco utrudniało tworzenie sytuacji bramkowych, a Mateuszowi Jeleniowi nie przysporzyło okazji do interwencji. Nie przeszkodziło jednak temu by Damian Sokołowski w końcowych fragmentach gry po zagraniu Dawida Mazurka zdobył bramkę i ustalił wynika spotkania na 2:0!

Kolejne spotkanie trampkarze rozegrają we Wrocławiu. Górnikw interesująco zapowiadającym się spotkaniu zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to zaplanowane jest na sobotę 13 listopada na godz. 13:00 przy ul. Mianowskiego 2b.

Górnik Zabrze U15 – GKS Katowice 2:0 (1:0)