logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U15 | Efektowny comeback | Miedź – Górnik 2:4

W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 zespół Górnika Zabrze pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 4:2. Zabrzanie po raz kolejny w tym sezonie odrobili stratę dwóch goli do rywala.

Po wysokim zwycięstwie w Lubinie trampkarzy Górnika Zabrze czekało kolejne starcie na Dolnym Śląsku. Rywalem była świetnie spisująca się w tym sezonie Miedź Legnica, która zajmowała pozycję lidera. Od samego początku meczu gospodarze starali się udowodnić, że ich miejsce nie jest przypadkowe. W 6. minucie prowadzenie Miedzi dał Władysław Harłamow, a rezultat jeszcze przed przerwą podwyższył Igor Jezierski.

Druga połowa spotkania należała jednak do “Górników”, którzy odwrócili losy meczu. Już po kwadransie od wznowienia gry na tablicy wyników widniał remis. Gola kontaktowego zdobył Marcel Płocica, a do wyrównania doprowadził Kajetan Fal. Osiem minut później do siatki legniczan ponownie trafił Płocica dając Górnikowi prowadzenie. Zabrzanie bronili tej jednobramkowej zaliczki, a w doliczonym czasie zwycięstwo swojego zespołu przypieczętował Tymoteusz Biliński.

“Trójkolorowi” drugi raz odrobili dwubramkową stratę do przeciwnika w meczu wyjazdowym. W Zielonej Górze wywalczyli remis, dziś trzy punkty pojechały do Zabrza. Po sześciu rozegranych meczach w tabeli Górnik pozostaje na piątej lokacie, ale zabrzanie mają na koncie tyle samo punktów co… drugi Raków Częstochowa. Za tydzień “Górników” czeka starcie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, które zakończy pierwszą rundę spotkań.

MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE 2:4 (2:0)

Bramki: Władysław Harłamow 6′, Igor Jezierski 36′ – Marcel Płocica 49′, 63′, Kajetan Fal 55′, Tymoteusz Biliński 80+2′

Skład Górnika: Kania – Nowak, Czech, Nolewajka, Fal, Tatarczyk, Płocica, Voskresenskyi, Dudek, Papierniak, Polok

Rezerwowi: Szymajda – Griksa, Kardas, Kozłowski, Biliński

Sztab szkoleniowy: Kamil Krawczyk, Kuba Kubacki i Bartosz Sekuła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl