logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U15 | Dublet w górniczych debrach | GKS – Górnik 0:2

W derbowym starciu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 Górnik Zabrze okazał się lepszy od GKS-u Katowice zwyciężając 2:0. Dla zespołu trampkarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu!

Zabrzanie od początku meczu osiągnęli przewagę, którą udokumentowali zdobyciem gola. Dośrodkowanie Wojciecha Machury zamienił na gola Louis Podolski. Po bramce Górnik próbował podwyższyć prowadzenie, lecz w końcówce pierwszej części nastąpił lepszy okres gry w wykonaniu gospodarzy. GKS kilkukrotnie zagroził bramce Górnika, a najbliżej gola katowiczanie byli po strzale z dystansu, który wylądował na poprzeczce.

W drugiej połowie „Górnicy” odzyskali kontrolę nad meczem. Z kilku sytuacji do podwyższenia wyniku wykorzystana została ta z 58. minuty. Nikodem Wojtczak zagrał prostopadle do wychodzącego za plecy obrońców Jana Sierackiego, który pokonał bramkarza „Gieksy”. Górnik stworzył przed końcem meczu jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia gola, ale wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy udanie rozpoczęli weekend pokonując GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie. Zabrzanie tę serię gier zakończą na podium ligowej tabeli, a ich następnym rywalem będzie Zagłębie Lubin.

GKS KATOWICE – GÓRNIK ZABRZE 0:2 (0:1)

Bramki: Louis Podolski 14′, Jan Sieracki 58′

Skład Górnika: Tabor – Czaja, Farouni, Gwózdek (c), Góral, Machura, Matyjasik, Nowara, Pietrzyk J., Podolski, Wojtczak

Rezerwowi: Krupa B. – Sieracki, Prudel, Pietrzyk P., Nolewajka, Lema, Kurz

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek i Tomasz Macha

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl