logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 3.12 | ZAPOWIEDŹ

W najbliższy weekend drużyny Górnika Zabrze rozegrają swoje ostatnie tegoroczne spotkania w Centralnych Ligach Juniorów. Zespół U19 zakończy rozgrywki przy Jaskółczej, z kolei drużyna U17 wyjedzie do Szczecina.

CLJ U17 | FASE SZCZECIN – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 18:30 / ul. Kresowa 42, Szczecin

W ubiegłym tygodniu przerwana została wyśmienita seria 14 spotkań bez porażki zespołu juniorów młodszych. Po raz drugi w tym sezonie pogromcą zabrzan okazał się Raków Częstochowa. Przegrana z “Medalikami” zepchnęła zespół Górnika na 3. miejsce w ligowej tabeli. Z 38 punktami “Trójkolorowi” znajdują się tuż prowadzącymi Zagłębiem Lubin i Rakowem.

W ostatniej tegorocznej kolejce zabrzanie udadzą się do Szczecina. Poprzednie wizyta w stolicy województwa zachodniopomorskiego okazała się dla juniorów młodszych udana (zwycięstwo 3:2 z Pogonią). Tym razem “Górnicy” zmierzą się z zespołem FASE Szczecin. FASE plasuje się na 8. miejscu w tabeli z 25 punktami na koncie przy jednym zaległym meczu. W swoim ostatnim spotkaniu szczecinianie po szalonym meczu pokonali Chrobrego Głogów 6:3. Z kolei pierwsze spotkanie pomiędzy Górnikiem a FASE rozegrane w Zabrzu zakończyło się wygraną “Trójkolorowych” 4:1.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Przed tygodniem obiekt w Częstochowie nie okazał się szczęśliwy również dla zespołu juniorów starszych, którzy musieli uznać wyższość rywala po raz pierwszy od 10 września. Dzięki wypracowanej w ostatnim czasie przewadze zabrzanie pozostali liderem tabeli z 35 zgromadzonymi punktami. Lech Poznań i Raków Częstochowa zmniejszyły jednak dystans do prowadzących “Górników”.

Juniorzy starsi zakończą 2022 rok spotkaniem na własnym boisku. Przeciwnikiem “Górników” będzie otwierający strefę spadkową Śląsk Wrocław. “Wojskowi” mają na swoim koncie 19 punktów, a ostatni mecz w tym roku jest dla nich okazją, aby uciec spod kreski. W poprzedniej kolejce Śląsk pokonał na własnym boisku Lechię Gdańsk 2:0. Natomiast pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiędzy Górnikiem a Śląskiem rozegrane we Wrocławiu zakończyło się remisem 1:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl