logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 29-30.04 | ZAPOWIEDŹ

W rozpoczynający się długi weekend czekają nas dwa spotkania zespołów Akademii Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów. Drużyna trampkarzy U15 swoje spotkanie zbliżającej się kolejki z Lechią Zielona Góra rozegrała awansem przed tygodniem.

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – REKORD BIELSKO-BIAŁA / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy młodsi w środę przedłużyli swoją serię zwycięstw do dziewięciu wygranych. Zabrzanie przewodzą tabeli z 65. punktami na koncie, a wobec ukarania Zagłębia Lubin walkowerem za mecz z Zagłębiem Sosnowiec, przewaga nad drugim miejscem wynosi już cztery punkty.

W kolejnym spotkaniu “Trójkolorowi” podejmą Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanie z 23. punktami zajmują dwunaste, czyli ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. W tym sezonie drużyna z Beskidów nieco lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie zgromadziła 12 “oczek”. W poprzedniej kolejce Rekord pokonał Chemik Bydgoszcz 4:0. Jesienne spotkanie pomiędzy Górnikiem a Rekordem zakończyło się zwycięstwem zabrzan 3:1.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK / niedziela, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy starsi przed tygodniem przełamali złą passę pokonując Escolę Varsovia. “Trójkolorowi” z dorobkiem 43. punktów pozostają na trzecim miejscu w ligowej tabeli, wyprzedzając Zagłębie Lubin za sprawą lepszego bilansu meczów bezpośrednich. Zabrzanie odrobili także trzy punkty do prowadzącego Lecha Poznań. Strata do lidera wynosi w tym momencie sześć “oczek”.

Kolejnym przeciwnikiem “Górników” będzie Jagiellonia Białystok, która plasuje się w samym środku tabeli. Drużyna z Podlasia zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 36 punktów i bardzo wyrównanym bilansem spotkań (11Z – 3R – 10P). Aż siedem wygranych “Żółto-Czerwoni” odnieśli w meczach wyjazdowych. W poprzedniej kolejce Duma Podlasia uległa na własnym boisku Lechii Gdańsk 0:1. Natomiast z pierwszego starcia Górnika z Jagiellonią zwycięsko wyszli zabrzanie, którzy pokonali rywali 3:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl