logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 28-30.10 | ZAPOWIEDŹ

Kolejną serię gier w Centralnych Ligach Juniorów zespoły Górnika Zabrze rozpoczną już w piątek. Do gry wraca drużyna U19, co oznacza, że rozegrany zostanie komplet trzech spotkań.

CLJ U15 | GKS GIEKSA KATOWICE – GÓRNIK ZABRZE / piątek, godz. 15:00 / ul. Stęślickiego 6, Katowice

Zespół trampkarzy U15 zbliża się do czołówki tabeli Centralnej Ligi Juniorów U15 gr. C. Dzięki trzem zwycięstwom z rzędu “Górnicy” mają na swoim koncie 19 punktów i tracą już tylko “oczko” do wicelidera Rakowa Częstochowa.

Już w piątek podopiecznych Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy czeka górnicze starcie z GKS-em Katowice. Katowiczanie zajmują 6. miejsce w lidze z dorobkiem siedmiu punktów. “Gieksa” po zwycięstwie 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin opuściła strefę spadkową, jednak znajdujący się tuż po kreską Olympic Wrocław ma na swoim koncie tyle samo punktów, co “Gieksiarze”.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / niedziela, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Drużyna juniorów młodszych w środę zakończyła 11. kolejkę zwycięstwem nad Rekordem Bielsko-Biała. Dzięki temu zabrzanie zostali nowym liderem grupy zachodniej. Górnik ma na swoim koncie 28 punktów i wyprzedza drużyny z miejsc 2-4 o jedno “oczko”.

W niedzielę podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły podejmą na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec, które zajmuje 13. miejsce w tabeli. Sosnowiczanie są w tym sezonie bezkompromisowi – w jedenastu meczach zanotowali trzy zwycięstwa i osiem porażek – a w spotkaniach z ich udziałem padło aż 60 goli. W poprzedniej kolejce Zagłębie pokonało Zawiszę Bydgoszcz 4:1.

______________________________

CLJ U19 | CRACOVIA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 17:00 / ul. Rączna 757

Drużyna juniorów starszych mimo że w ubiegły weekend nie rozegrała swojego spotkania (mecz z Zagłębiem Lubin został przełożony) pozostała liderem Centralnej Ligi Juniorów U19. Zabrzanie mają na swoim koncie 22 punkty i wyprzedzają składającą się z trzech ekip grupę pościgową o dwa “oczka”.

Rywalem podopiecznych Trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka będzie Cracovia. “Pasy” znajdują się obecnie w na 13. miejscu z dorobkiem 11 punktów. Do bezpiecznej strefy drużyna z Krakowa traci na ten moment cztery “oczka”. W ubiegły weekend Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 5:2.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl