logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 26-30.08 | ZAPOWIEDŹ

W kolejnym tygodniu rozgrywek do gry wraca najstarszy zespół Górnika Zabrze, który w hitowym starciu zmierzy się z Legią Warszawa. Juniorzy młodsi i trampkarze będą z kolei rywalizowali z tegorocznymi beniaminkami.

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – LEGIA WARSZAWA / niedziela, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy starsi wracają do rozgrywek po dwutygodniowej przerwie spowodowanej udziałem kilku zawodników w reprezentacyjnym turnieju o Puchar Syrenki. Przypomnijmy, że zabrzanie dobrze rozpoczęli sezon pokonując w pierwszym meczu Industrię Koronę Kielce 3:1. Mimo zaległego spotkania “Górnicy” plasują się w czołówce tabeli, gdyż tylko trzy zespoły zdobyły w dwóch kolejkach więcej niż trzy punkty.

W niedzielę juniorzy starsi staną naprzeciwko jednej z takich drużyn. Ich rywalem będzie Legia Warszawa. “Legioniści” odnieśli dwa zwycięstwa zdobywając sześć goli i tracąc dwa. W pierwszej serii gier ekipa ze stolicy wygrała na własnym boisku z Wartą Poznań 3:1. Przed tygodniem “Wojskowi” w takim samym stosunku pokonali Pogoń Szczecin. Warto zaznaczyć, że niedzielny mecz będzie dla części zawodników stanowił pojedynek mistrzów i wicemistrzów Polski U17 z zeszłego sezonu.

CLJ U19 | JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – GÓRNIK ZABRZE / środa, godz. 12:00 / ul. Elewatorska 4, Białystok

Młodzi piłkarze Górnika krótko po starciu z Legią udadzą się w podróż do Białegostoku. Przełożone spotkanie drugiej kolejki z Jagiellonią odbędzie się w najbliższą środę. Drużyna z Podlasia w jedynym rozegranym jak dotąd meczu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Białostoczanie pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin aż 4:1.

______________________________

CLJ U17 | MKS GRYF TCZEW – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 12:00 / ul. Bałdowska, Tczew

Przed tygodniem w swoim pierwszym domowym meczu juniorzy młodsi mimo nienajlepszego początku pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:1. Z czterema punktami na koncie po dwóch rozegranych kolejkach “Górnicy” zajmują 5. miejsce w tabeli. Zabrzanie zdobyli do tej pory sześć goli. Więcej (7) ma tylko lider – Raków Częstochowa.

Niedzielnym rywalem “Trójkolorowych” będzie MKS Gryf Tczew, czyli beniaminek, który w ubiegłym sezonie wygrał pomorską I ligę wojewódzką B1, a w barażowym dwumeczu pokonał Salos Szczecin. Po dwóch kolejkach tego sezonu Gryf ma na koncie jeden punkt zdobyty po bezbramkowym remisie z Odrą Opole. W poprzedniej kolejce drużyna z Pomorza uległa Lechowi Poznań 0:3.

______________________________

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Drużyna trampkarzy Górnika w spotkaniu inaugurującym sezon wydarła punkt na trudnym terenie w Zielonej Górze. “Trójkolorowi” pokazali charakter i mimo negatywnego początku wrócili do Zabrza z jednym “punktem “oczkiem”. Zabrzanie zajmują dzięki temu trzecie miejsce (do tej pory rozegrano 3 z 4 spotkań pierwszej kolejki).

Jednym z zespołów, który bardzo dobrze rozpoczął sezon i wspólnie z Miedzią Legnica przewodzi stawce jest najbliższy rywal “Górników”, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Beniaminek grupy C pokonał na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0 zdobywając oba gole w drugiej części meczu.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl