logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 25.03 | ZAPOWIEDŹ

W ten weekend swoje mecze w Centralnej Lidze Juniorów rozegrają zespoły U15 oraz U19 Górnika Zabrze. Spotkanie juniorów młodszych U17 zostało przełożone.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – OLYMPIC JUNIOR WROCŁAW / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W miniony weekend zespół trampkarzy zanotował pierwszy remis w rundzie wiosennej, choć zwycięstwo było bardzo blisko. Po trzech rozegranych meczach “Trójkolorowi” zajmują czwarte miejsce w tabeli z bilansem bramkowym 7:7. W sobotę będą walczyć o drugie wiosenne zwycięstwo.

Do Zabrza przyjedzie Olympic Junior Wrocław, który swój jedyny punkt zdobył w zremisowanym meczu z Odrą Opole. Wrocławianie na ten moment zamykają tabelę CLJ U15 grupy C z bilansem bramkowym 1:8. W poprzedniej kolejce Olympic przegrał na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 0:2. Jesienią dwukrotnie z bezpośrednich pojedynków pomiędzy Górnikiem a Olympiciem górą wychodzili zabrzanie, którzy zwyciężali 3:2 oraz 7:1.

______________________________

CLJ U19 | WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Zdrojowa 10, Myślenice

Przed tygodniem juniorzy starsi Górnika bezbramkowo zremisowali z Lechem Poznań. Dzięki temu zabrzanie z dorobkiem 40 punktów po 19. kolejce w dalszym ciągu dzierżą pozycję lidera tabeli, ale przewaga nad wiceliderem nieznacznie stopniała. Remis w meczu na szczycie wykorzystał Raków Częstochowa, który zdobył trzy punkty i zajmuje teraz drugą pozycję. Przewaga Górnika nad częstochowianami wynosi dwa “oczka”.

W sobotę “Trójkolorowi” udadzą się do Krakowa. Tamtejsza Wisła zajmuje 9. miejsce w lidze z dorobkiem 25 punktów i bilansem bramkowym 31:25 w osiemnastu meczach (pierwsze wiosenne spotkanie zostało przerwane ze względu na złe warunki atmosferyczne przy wyniku 2:1 dla Wisły). “Biała Gwiazda” wygrała w tym sezonie siedmiokrotnie i poniosła tyle samo porażek, a cztery razy podzieliła się punktami. W poprzedniej serii gier “Wiślacy” przegrali 2:3 z Lechią Gdańsk. Co ciekawe Wisła jest jedną z zaledwie dwóch drużyn, które w bieżących rozgrywkach pokonały juniorów starszych Górnika. Pierwsze spotkanie pomiędzy oboma zespołami rozegrane w Zabrzu zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gości.

______________________________

CLJ U17 | WARTA POZNAŃ – GÓRNIK ZABRZE / MECZ PRZEŁOŻONY

Ze względu na powołania zawodników do reprezentacji U16 najbliższy mecz juniorów młodszych Górnika Zabrze z Wartą Poznań został przełożony i odbędzie się 12 kwietnia. Zmieniony został również termin spotkania 22. kolejki z Lechem Poznań. Mecz ten zostanie rozegrany 26 kwietnia. Oznacza to, że zabrzan czeka dłuższa przerwa, a do gry wrócą 6 kwietnia meczem z Zagłębiem Lubin.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl