logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 20-21.05 | ZAPOWIEDŹ

Drużyna juniorów młodszych rozegrała swój mecz 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 już w środę, dlatego w najbliższy weekend czekają nas tylko dwa spotkania zespołów Akademii Górnika Zabrze w CLJ.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE LUBIN / niedziela, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Mecz w środku tygodnia nie zakończył się po myśli trampkarzy Górnika. Porażka 1:3 z Rakowem Częstochowa utrudnia walkę o trzecie miejsce, choć cały czas jest ono w zasięgu “Trójkolorowych”, którzy mają na swoim koncie 18 punktów. Zabrzanie tracą trzy “oczka” do podium mając jedno spotkanie rozegrane więcej.

Kolejnym przeciwnikiem “Górników” będzie właśnie zajmujące trzecią lokatę Zagłębie Lubin. “Miedziowi” są w rundzie wiosennej bezkompromisowi – wygrali siedem spotkań i zanotowali cztery porażki. W poprzedniej kolejce lubinianie pokonali na własnym boisku wicelidera z Częstochowy aż 4:1. Z kolei w pierwszym wiosennym meczu pomiędzy Górnikiem a Zagłębiem padł wynik 1:0 dla zabrzan.

______________________________

CLJ U19 | MKS POLONIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 16:45 / ul. Konwiktorska 6, Warszawa

Przed tygodniem juniorzy starsi Górnika pokonali Cracovię, a sytuacja pierwszej trójki w CLJ U19 pozostaje bez zmian, bowiem wszystkie zespoły znajdujące się na podium wygrały swoje spotkania. Zabrzanie mają na swoim koncie 50 punktów, czyli tyle samo, co Raków Częstochowa i trzy “oczka” mniej od prowadzącego Lecha Poznań. Bezpośrednie spotkanie z Rakowem przegrało Zagłębie Lubin, dlatego przewaga “Górników” nad zajmującym czwartą lokatę zespołem “Miedziowych” wzrosła do trzech punktów.

W sobotę “Trójkolorowi” po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się na wyjeździe przeciwko jednej z ekip ze stolicy (dwie poprzednie wizyty zakończyły się zwycięstwami). Rywalem Górnika będzie zajmująca ósme miejsce w tabeli Polonia Warszawa. “Czarne Koszule” zgromadziły do tej pory 39 punktów, na które składa się 12 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek. W poprzedniej kolejce warszawiacy pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0. W pierwszym meczu Górnika z Polonią po dwóch trafieniach Mikołaja Meklera zabrzanie zwyciężyli 2:0.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl