logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 19.11 | ZAPOWIEDŹ

Wszystkie drużyny Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów swoje mecze rozegrają w sobotę. Dla zespołu U15 najbliższe spotkanie będzie ostatnim w tym roku, a ekipy U17 i U19 zakończą pierwszą rundę zmagań.

CLJ U15 | ŚLĄSK WROCŁAW – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 16:00 / ul. Sztabowa 101, Wrocław

Po bolesnej porażce w ostatnim domowym spotkaniu drużyna trampkarzy będzie chciała w jak najlepszym stylu zakończyć rundę jesienną rozgrywek. Zabrzanie zajmują 4. miejsce w tabeli grupy C z 23. punktami na koncie. Podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy mogą zakończyć rundę na podium, ale do tego oprócz własnego zwycięstwa potrzebna jest porażka wyprzedzającej “Górników” o trzy “oczka” Odry Opole.

Ostatnim w tym roku rywalem trampkarzy Górnika będzie Śląsk Wrocław, który walczy o zwycięstwo w jesiennych rozgrywkach. Wrocławianie wygrywali najwięcej razy w tym sezonie (9), a przegrali zaledwie dwa razy. 29 punktów zgromadzonych w trzynastu meczach dają “Wojskowym” pierwsze miejsce i dwupunktową przewagę nad Rakowem Częstochowa. W ostatniej kolejce Śląsk przegrał w derbowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin 0:1.

______________________________

CLJ U17 | CHROBRY GŁOGÓW – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Wita Stwosza 3, Głogów

Przed tygodniem drużyna juniorów młodszych zanotowała drugi w bieżących rozgrywkach remis. W efekcie zwycięstwa znajdującego się za ich plecami Zagłębia Lubin zabrzanie stracili na jego rzecz pozycję lidera. “Górnicy” zajmują 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów, tracąc do “Miedziowych” jedno “oczko”.

Kolejnym rywalem podopiecznych Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły będzie Chrobry Głogów. Ten mecz zakończy pierwszą rundę spotkań w obecnym sezonie. Zespół z Głogowa plasuje się na 13. miejscu w tabeli otwierając strefę spadkową. Drużyna z Dolnego Śląska zdobyła do tej pory 10 punktów notując trzy zwycięstwa i jeden remis w czternastu rozegranych starciach. W poprzedniej kolejce Chrobry uległ Pogoni Szczecin 0:2.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – KORONA KIELCE / sobota, godz. 12:00 / Boisko sztuczne, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy starsi nie zwalniają tempa. W minioną sobotę zabrzanie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu po raz kolejny nie tracąc przy tym gola i z 32 punktami na koncie przewodzą tabeli CLJ U19. “Górnicy” pozostają bezsprzecznie najlepszą defensywą ligi z zaledwie dziesięcioma straconymi golami. Na ten moment podopieczni Trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka odnieśli 10 zwycięstw, co również jest najlepszym wynikiem w rozgrywkach.

Rywalem Górnika w ostatnim meczu pierwszej rundy spotkań będzie znajdująca się w czołówce tabeli Korona Kielce. Zespół z województwa świętokrzyskiego zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 24 punktów, tracąc do drugiego Lecha Poznań zaledwie trzy “oczka”. W poprzedniej kolejce “Koroniarze” po serii czterech meczów bez porażki ulegli na własnym boisku Pogoni Szczecin 2:3.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl