logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 17.09-18.09 | ZAPOWIEDŹ WEEKENDU

W najbliższy weekend czekają nas kolejne interesujące starcia drużyn Górnika Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów. Przed nami m.in. polski klasyk, w którym zespół U19 zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

CLJ U15 | ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 12:00 / ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98, Lubin

Trampkarze Górnika triumfem w Śląskim Klasyku z GKS-em Katowice wrócili na zwycięską ściężkę. Dzięki trzeciej wygranej w sezonie podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy zrównali się punktami ze współliderującą Odrą Opole. Zabrzanie są najbardziej bramkostrzelnym zespołem w swojej grupie z 14 golami na koncie. Na kolejną zdobycz będzie polował Krzysztof Czaja, który do tej pory w czterech meczach trafił do siatki aż siedmiokrotnie.

Zagłębie Lubin, kolejny rywal “Górników”, wygrało dwa z trzech spotkań w tym sezonie (oba wyjazdowe), co daje mu czwarte miejsce w tabeli. Mecz lubinian z Rakowem Częstochowa z poprzedniej kolejki został przełożony. Wcześniej pokonali GKS Katowice 5:0.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – WARTA POZNAŃ / niedziela, godz. 12:00 / Boisko sztuczne, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Czwarte zwycięstwo z rzędu sprawiło, że zespół Juniorów Młodszych awansował na 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły w wygranych spotkaniach zdobyli aż 16 bramek.

Ich kolejnym rywalem będzie dobrze spisująca się w tym seoznie Warta Poznań, która z dorobkiem dziesięciu punktów plasuje się na 6. miejscu w lidze. W poprzedniej kolejce “Warciarze” ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie ulegając Odrze Opole 1:2.

______________________________

CLJ U19 | LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 13:00 / ul. Legionistów 3, Książenice

Po ubiegłotygodniowym starciu z wiceliderem drużynę Juniorów Starszych czeka kolejne trudne wyzwanie. Górnik po pięciu rozegranych kolejkach zajmuje 8. miejsce z dorobkiem siedmiu punktów, a cztery z nich zostały zdobyte w dwóch meczach wyjazdowych.

W sobotę podopieczni Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi udadzą się w podróż do Książenic, gdzie zmierzą się z przewodzącą ligowej tabeli Legią Warszawa. „Legioniści” zgromadzili komplet punktów, a ich bilans bramkowy po pięciu spotkaniach wynosi 24:9. W poprzedniej kolejce pokonali Lechię Gdańsk 6:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl