logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 16-17.09 | ZAPOWIEDŹ

Kolejny weekend z Centralną Ligą Juniorów rozpoczniemy sobotnimi spotkaniami zespołów U17 oraz U15. Najstarsza drużyna juniorów Górnika Zabrze zagra natomiast w niedzielę.

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – WIDZEW ŁÓDŹ / niedziela, godz. 14:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy starsi przed tygodniem odnieśli kolejne zwycięstwo na własnym boisku. “Górnicy” po raz trzeci zgarnęli komplet punktów, a za każdym razem trafiali do siatki przeciwnika trzykrotnie. Dobra forma w meczach domowych pozwala zabrzanom na zajmowanie czwartego miejsca w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów.

W niedzielę zmierzą się w interesującym starciu z Widzewem Łódź, który w sezonie 2023/24 jest beniaminkiem. “Widzewiacy” wiosną ubiegłego sezonu zwyciężyli w grupie A Ligi Makroregionalnej U19, zyskując w ten sposób promocję do CLJ. Aktualne rozgrywki łodzianie rozpoczęli od zdobycia pięciu punktów w pięciu meczach, co daje im dziesiąte miejsce w tabeli. Jedyne do tej pory zwycięstwo odnieśli na inaugurację, kiedy to pokonali Zagłębie Lubin 2:1. W poprzedniej kolejce Widzew zremisował z Pogonią Szczecin 2:2.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – GES POZNAŃ / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W poprzedniej kolejce juniorzy młodsi pokonując Wartę Poznań wygrali swój trzeci mecz w tym sezonie. Z dorobkiem jedenastu punktów i bilansem bramkowym 10-5, zabrzanie zajmują piąte miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego Zagłębia Lubin, które jako jedyne nie straciło jeszcze “oczka”.

Już w szóstej kolejce “Trójkolorowi” zmierzą się z czwartym, ostatnim z beniaminków, którym jest zespół GES Poznań. Poznańska akademia wywalczyła awans do CLJ po barażu, w którym pokonała MKS Gogolin 9:2 w dwumeczu. Początek debiutanckiego sezonu na szczeblu centralnym jest dla poznaniaków trudny. W pięciu kolejkach zgromadzili dwa punkty, co plasuje ich na czternastym miejscu w tabeli. W swoim poprzednim spotkaniu GES uległ Lechowi Poznań 0:6.

______________________________

CLJ U15 | ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Skłodowskiej-Curie 98, Lubin

Po zdobyciu czterech punktów w dwóch kolejkach drużyna trampkarzy Górnika wpadła w kryzys. Kolejne mecze zabrzanie zakończyli bez zdobyczy punktowej oraz bramkowej, co spowodowało spadek na siódme miejsce w tabeli. W grupie C panuje jednak duży ścisk, bowiem strata zabrzan do lidera wynosi pięć punktów.

Z kolei tylko trzy “oczka” dzielą zabrzan z ich najbliższym przeciwnikiem, czyli Zagłębiem Lubin. “Miedziowi” rozpoczęli sezon od zdobycia tylko punktu w dwóch pierwszych kolejkach, jednak następne spotkania zakończyły się ich zwycięstwami. Dały one lubinianom awans na trzecią pozycję w tabeli. W poprzednim spotkaniu Zagłębie pokonało liderującą Miedź Legnica 2:0.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl