logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 15-19.04 | ZAPOWIEDŹ

W najbliższy weekend czekają nas trzy spotkania drużyn Akademii Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów. Ponadto w środku tygodnia swoje kolejne mecze rozegrają zespoły U15 oraz U17.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW / sobota, godz. 17:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Niefortunna porażka w Częstochowie zepchnęła trampkarzy Górnika z ligowego podium. “Trójkolorowi” pozostają z dorobkiem ośmiu punktów i przed ostatnim meczem pierwszej rundy zajmują 4. miejsce w tabeli z dwupunktową stratą do miejsca na podium. W sobotę zespół U15 czeka kolejne wymagające starcie.

Zabrzanom przyjdzie zmierzyć się z niepokonanym wiosną liderem tabeli. Śląsk Wrocław w sześciu rozegranych spotkaniach zdobył 16 punktów remisując jedynie z Lechią Zielona Góra. Wrocławianie w dotychczasowych meczach zdobyli aż 24 gole (średnia 4 gole/mecz). W świątecznej kolejce Śląsk pokonał Zagłębie Lubin 3:2 w derbach Dolnego Śląska. W jesiennych starciach Górnika ze Śląskiem dwukrotnie lepsi okazali się “Wojskowi”.

______________________________

CLJ U15 | LECHIA ZIELONA GÓRA – GÓRNIK ZABRZE / środa, godz. 16:00 / ul. Amelii, Zielona Góra

Pierwszy mecz rundy rewanżowej trampkarze Górnika rozegrają już w środę. Zabrzanie udadzą się w podróż do Zielonej Góry na spotkanie z tamtejszą Lechią. Na ten moment dorobek drużyny z województwa lubuskiego jest identyczny z tym, który posiada zespół “Trójkolorowych” – osiem punktów przy dwóch zwycięstwach, remisach i porażkach. Bilans bramkowy Lechii wynosi 12:10. W poprzedniej kolejce zielonogórzanie pokonali Odrę Opole 3:1. Z kolei pierwsze wiosenne starcie pomiędzy Górnikiem a Lechią zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy z Zabrza.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ / sobota, godz. 11:15 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Przed tygodniem zespół U17 odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin. “Górnicy” wygrywając po raz siedemnasty w tym sezonie, osiągnęli pułap 53 punktów. Wobec dwupunktowej straty do “Miedziowych”, przy jednym meczu rozegranym mniej, zabrzanie mają wszystko w swoim rękach, aby zostać liderem tabeli. Pierwszy krok do wykonania w tym kierunku już w sobotę.

Juniorzy młodsi wrócą na obiekt przy Jaskółczej po czterech tygodniach przerwy. Ich rywalem w domowym spotkaniu będzie Chemik Moderator Bydgoszcz, czyli “czerwona latarnia” ligi. Drużyna z Bydgoszczy w tym sezonie nie zdobyła jeszcze punktu, a w dotychczasowych 23. rozegranych spotkaniach straciła aż 120 bramek. W poprzedniej kolejce bydgoszczanie zagrali bardzo dobry mecz, ale ostatecznie przegrali z Lechem Poznań 0:1. W jesiennym starciu Górnika z Chemikiem padł rezultat 2:0 dla zabrzan.

______________________________

CLJ U17 | WARTA POZNAŃ – GÓRNIK ZABRZE / czwartek, godz. 12:00 / ul. Warmińska 1, Poznań-Jeżyce

Juniorów młodszych już w środę czeka zaległy mecz 21. kolejki przeciwko Warcie Poznań. Zespół ze stolicy Wielkopolski zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. “Warciarze” zanotowali w bieżących rozgrywkach 11 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek, zdobywając 57 goli, a tracąc 31. W swoim poprzednim meczu poznaniacy pokonali Zawiszę Bydgoszcz 5:0. Jesienne spotkanie Górnika z Wartą rozegrane w Zabrzu zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – MIEDŹ LEGNICA / sobota, godz. 14:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy starsi będą chcieli wyjść z kryzysu, który spotkał ich w ostatnich tygodniach. Wobec ostatnich słabszych wyników zespół Górnika pozostaje z dorobkiem 40. punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli tracąc prowadzącego Lecha Poznań już sześć “oczek”. Z kolei przewaga nad czwartym Zagłębiem Lubin to już tylko trzy punkty. W sobotę zabrzanie będą liczyli na przełamanie złej serii.

Rywalem “Trójkolorowych” będzie zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Miedź Legnica. Drużyna z Dolnego Śląska odniosła w tym sezonie dwa zwycięstwa, a na koncie ma łącznie osiem punktów. Legniczanie zdobyli najmniej goli w lidze (19), tracąc z kolei najwięcej (66). W poprzedniej kolejce Miedź przegrała na własnym boisku z Lechią Gdańsk 1:2. Z kolei w pierwszym spotkaniu pomiędzy Miedzią a Górnikiem zwyciężyli zabrzanie 2:0.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl