logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 13-17.05 | ZAPOWIEDŹ

Koniec sezonu coraz bliżej, a w najbliższych dniach czeka nas aż pięć meczów drużyn Akademii Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów.

CLJ U15 | OLYMPIC JUNIOR WROCŁAW – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 13:00 / ul. Sztabowa 101, Wrocław-Krzyki

Zwycięstwo nad Odrą Opole pozwoliło trampkarzom na wyprzedzenie Lechii Zielona Góra awans na czwartą pozycję w tabeli. “Górnicy” mają na swoim koncie 15 punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa i trzy remisy. Strata do trzeciego Zagłębia Lubin wynosi zaledwie trzy “oczka”.

W niedzielę zabrzan czeka wyjazdowe starcie z Olympiciem Junior Wrocław. Drużyna z Wrocławia znajduje się w strefie spadkowej, na siódmym miejscu w tabeli. W dziesięciu spotkaniach Wrocławianie odnieśli jedno zwycięstwo i zanotowali dwa remisy oraz siedem porażek tracąc 35 goli (najwięcej w lidze). W poprzedniej kolejce ulegli Zagłębiu Lubin 1:2. Z kolei pierwsze wiosenne starcie Górnika z Olympiciem zakończyło się remisem 1:1.

______________________________

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA / środa, godz. 16:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Kolejne ligowe starcie czeka drużynę Górnika już w środę. Przeciwnikiem będzie wicelider, czyli Raków Częstochowa, który ma na swoim koncie 24 punkty. Drużyna spod Jasnej Góry w rundzie wiosennej nie zanotowała jeszcze remisu, a zwyciężała aż ośmiokrotnie, notując też dwie porażki. W poprzedniej kolejce częstochowianie pokonali Miedź Legnica 2:0. Natomiast w pierwszej rundzie spotkań Górnik przegrał z Rakowem 0:1.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – POGOŃ SZCZECIN / niedziela, godz. 11:45 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Po wyjazdowym zwycięstwie w Sosnowcu i porażce Zagłębia Lubin juniorzy młodsi Górnika znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji. 71 punktów na koncie i dziewięciopunktowa przewaga na trzy kolejki przed końcem oznacza, że już w najbliższy weekend zabrzanie mogą zapewnić sobie zwycięstwo w grupie zachodniej CLJ U17. Do tego potrzebne jest zwycięstwo lub utrata punktów przez lubinian.

Najbliższym rywalem “Trójkolorowych” będzie aspirująca do walki o drugie miejsce Pogoń Szczecin. “Portowcy” zdobyli do tej pory 59 punktów i zajmują piąte miejsce tracąc do drugiej lokaty pięć punktów. Szczecinianie odnieśli w tym sezonie 19 zwycięstw, co jest trzecim najlepszym wynikiem w lidzie. W poprzedni starciu pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:1. Mecz Górnika z Pogonią rozegrany jesienią w Szczecinie zakończył się zabrzan nad ówczesnym wiceliderem 3:2.

______________________________

CLJ U17 | LECHIA GDAŃSK – GÓRNIK ZABRZE / środa, godz. 11:00 / ul. Jana z Kolna 18, Sopot

W środku tygodnia juniorów młodszych czeka kolejne starcie, które rozegrają w Gdańsku. Lechia z dorobkiem 37. punktów plasuje się w środku tabeli – na 9. miejscu. Przed tygodniem gdańszczanie pokonali Zawiszę Bydgoszcz 4:1. “Lechiści” grają w tym sezonie w sposób niemal bezkompromisowym, bowiem zanotowali zaledwie jeden remis… w meczu z Górnikiem. Jesienią przy Jaskółczej padł rezultat 3:3.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – CRACOVIA / sobota, godz. 18:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Po zeszłotygodniowym remisie z Zagłębiem Lubin sytuacja w ligowej tabeli jest coraz bardziej interesująca. Juniorzy starsi Górnika zajmują 3. miejsce mając 47 punktów, czyli tyle samo, co drugi Raków i czwarte Zagłębie. Strata do pierwszego Lecha wynosi tylko trzy punkty, podobnie jak przewaga nad piątą Wisłą Kraków.

W sobotę do Zabrza przyjeżdża inny zespół ze stolicy Małopolski – Cracovia. “Pasy” zajmują 11. miejsce z 35. punktami koncie i pięcioma “oczkami” przewagi nad strefą spadkową. Drużyna z Krakowa sześć ze swoich dziesięciu zwycięstw w bieżącym sezonie odniosła na wyjeździe. W poprzedniej kolejce krakowianie pokonali Lechię Gdańsk aż 5:0, a pierwsze spotkanie Górnika z Cracovią zakończyło się remisem 2:2.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl