logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 13-15.10 | ZAPOWIEDŹ

Najbliższą kolejkę w Centralnych Ligach Juniorów rozpoczniemy wyjątkowo już w czwartek. Będzie ona przebiegała pod znakiem dalekich wyjazdów.

CLJ U15 | CHROBRY GŁOGÓW – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 11:00 / ul. Stwosza 3, Głogów

Podopieczni Trenerów Andrzeja Orzeszka i Tomasza Machy udanie weszli w rundę rewanżową. Wysokie zwycięstwo pozwoliło zabrzanom zbliżyć się na odległość jednego punktu do ligowego podium. Górnik zajmuje obecnie 5. miejsce z 13. punktami na koncie.

W sobotę zespół trampkarzy zmierzy się z zamykającym ligową tabelę Chrobrym Głogów. Zespół z Dolnego Śląska zdobył do tej pory cztery punkty notując zwycięstwo, remis i sześć porażek. W poprzedniej kolejce głogowianie ulegli Zagłębiu Lubin 0:4. Z kolei pierwsze spotkanie pomiędzy Górnikiem a Chrobrym zakończyło się wysokim zwycięstwem zabrzan 6:1.

______________________________

CLJ U17 | ZAWISZA BYDGOSZCZ – GÓRNIK ZABRZE / czwartek, godz. 13:00 / ul. Gdańska 163, Bydgoszcz

Zespół juniorów młodszych w ubiegłą niedzielę zanotował siódme zwycięstwo w sezonie i dzięki temu zmniejszył dystans do Rakowa Częstochowa. “Górnicy” z 22. punktami na koncie zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli, a do lidera tracą już tylko punkt. Seria meczów bez porażki została przedłużona do ośmiu spotkań.

Podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia i Dariusza Koseły znów staną naprzeciwko drużyny z Bygdoszcz, a ich rywalem będzie Zawisza. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Jedyne zwycięstwo Zawisza odniósł ze swoim rywalem zza miedzy, czyli Chemikiem, a miało to miejsce w drugiej serii gier. W poprzedniej kolejce bydgoszczanie przegrali z Zagłębiem Lubin aż 0:9.

Prosto z Bydgoszczy zespół juniorów młodszych uda się w podróż do Düsseldorfu.

______________________________

CLJ U19 | JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Elewatorska 4, Białystok

Juniorzy starsi w ubiegłą sobotę rzutem na taśmę przedłużyli swoją serię wygranych meczów. Czwarte zwycięstwo z rzędu pozwoliło zabrzanom awansować na pozycję wicelidera. Z dorobkiem 19. punktów zespół U19, podobnie jak juniorzy młodsi, znajduje się tuż za plecami Rakowa Częstochowa. “Górnicy” po dziewięciu rozegranych spotkaniach mogą pochwalić się, wspólnie z Rakowem, najmniejszą liczbą straconych goli, która wynosi 7.

Kolejnym rywalem podopiecznych Trenerów Adama Noconia i Dawida Ozgi będzie plasująca się w czołówce tabeli Jagiellonia Białystok. Z pięcioma zwycięstwami, dwoma remisami i dwiema porażkami “Jaga” zajmuje 4. miejsce w lidze z dorobkiem 17. punktów. Obie porażki białostoczanie zanotowali na własnym boisku. Swoje ostatnie spotkanie przeciwko Lechii Gdańsk zakończyli zwycięstwem 2:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl