logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 11-12.11 | ZAPOWIEDŹ

Najbliższą kolejkę w Centralnych Ligach Juniorów drużyny Górnika rozpoczną 11 listopada w Święto Niepodległości. W tym tygodniu czeka nas m.in. dwumecz przeciwko Lechii Gdańsk.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA / sobota, godz. 11:30 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W niedzielę drużyna trampkarzy zanotowała swój drugi remis w bieżącym sezonie (oba przeciwko Zagłębiu Lubin). Zabrzanie znajdują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej lider Śląsk Wrocław zyskał 5-punktową przewagę, natomiast pasjonująco zapowiada się walka o 2. miejsce, bowiem drugi w tabeli Raków Częstochowa i czwartą Odrę Opole dzieli zaledwie punkt.

Pierwszym akordem walki o drugą lokatę będzie starcie “Górników” przeciwko ekipie z Częstochowy. Raków z 24 punktami na koncie wyprzedza zabrzan o jedno “oczko”. “Medaliki” mogą poszczycić się najlepszą defensywną CLJ U15 grupy C – zaledwie 9 straconych bramek w 12 meczach. W poprzedniej kolejce Raków zremisował z Chrobrym Głogów 2:2. Z kolei pierwsze starcie pomiędzy Górnikiem a częstochowianami zakończyło się porażką zabrzan 1:3.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK / piątek, godz. 11:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Drużyna juniorów młodszych w miniony weekend po raz kolejny obroniła pozycję lidera pokonując w meczu na szczycie zespół Pogoni Szczecin. Zabrzanie notują kolejną serią zwycięstw, która wynosi w tym momencie sześć takich spotkań. Górnik prowadzi w tabeli z dorobkiem 34 punktów, ale tuż za jego plecami znajduje się Zagłębie Lubin z zaledwie jednym punktem mniej.

Kolejny przeciwnik “Trójkolorowych”, czyli Lechia Gdańsk plasuje się na 6. miejscu z 24 punktami na koncie. “Lechiści” grają w tym sezonie bezkompromisowo. Ich bilans to 8 zwycięstw i 5 porażek bez żadnego podziału punktów. W poprzedniej kolejce zespół z Pomorza pokonał w Sosnowcu tamtejsze Zagłębie 6:4.

______________________________

CLJ U19 | LECHIA GDAŃSK – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Jana z Kolna 18, Sopot

Juniorzy starsi w środę odrobili zaległości i po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin powiększyli swoją przewagę nad kolejnymi zespołami do pięciu punktów. Zabrzanie zgromadzili do tej pory 29 “oczek”, a od ośmiu spotkań pozostają niepokonani.

Drużyna U19, podobnie jak ich młodsi koledzy, zmierzy się z Lechią Gdańsk. “Biało-Zieloni” znajdują się aktualnie na przedostatnim miejscu w tabeli z 10-punktową zdobyczą. Jedyne zwycięstwa zespołu z Pomorza w obecnym sezonie to mecze wyjazdowe. Na własnym boisku Lechia zanotowała jedynie dwa remisy. W poprzedniej kolejce gdańszczanie ulegli Koronie Kielce 1:2.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl