logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 06-07.05 | ZAPOWIEDŹ

Po krótkiej przerwie do gry wraca zespół U15, co oznacza, że w najbliższy weekend swoje spotkania rozegra komplet drużyn Akademii Górnika Zabrze.

CLJ U15 | GÓRNIK ZABRZE – ODRA OPOLE / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Trampkarze wracają do gry po dwutygodniowej przerwie. W swoim poprzednim meczu “Trójkolorowi” pokonali Miedź Legnica 4:1. Po zrównaniu się liczbą meczów przez rywali zabrzanie zajmują 5. miejsce z dorobkiem dwunastu punktów (3Z-3R-3P) i trzypunktową stratą do miejsca na podium.

Kolejnym rywalem Górnika będzie Odra Opole, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Opolanie wiosną nie odnieśli jeszcze zwycięstwa, a ich dorobek to dwa punkty. Drużyna z Opolszczyzny zdobyła najmniej bramek w lidze – 7. W poprzedniej kolejce “Oderka” przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1. Z kolei pierwsze wiosenne spotkanie Górnika z Odrą zakończyło się remisem 2:2.

______________________________

CLJ U17 | ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 14:00 / ul. Kresowa 1, Sosnowiec

Juniorzy młodsi nie zatrzymują się w drodze po triumf w grupie zachodniej CLJ U17. Przed tygodniem odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu i zachowali czteropunktową przewagę nad drugim Zagłębiem Lubin. “Górnicy” mają na swoim koncie 68 punktów, a po 26. rozegranych meczach ich bilans spotkań domowych i wyjazdowych jest identyczny (po 11Z-1R-1P).

W sobotę młodych “Górników” czeka starcie z wymagającym przeciwnikiem. Zagłębie Sosnowiec ma na swoim koncie 37 punktów, a tylko wiosną w zaledwie dziewięciu meczach zdobyło aż 22 “oczka” (7Z-1R-1P). Sosnowiczanie w porównaniu do ostatniej zeszłorocznej kolejki zanotowali awans z 13. na 8. miejsce w tabeli. W poprzednim spotkaniu, również na własnym boisku, pokonali Zawiszę Bydgoszcz 4:0. Pierwszy mecz pomiędzy Górnikiem a Zagłębiem rozegrany w Zabrzu zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 7:1.

______________________________

CLJ U19 | ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE / niedziela, godz. 12:00 / ul. Skłodowskiej-Curie 98, Lubin

Dzięki dwóm wygranym z rzędu i potknięciom rywali juniorzy starsi wrócili do walki o mistrzostwo Polski. W czołówce panuje ogromny ścisk, a różnice punktowe są niewielkie. “Trójkolorowi” po 25. kolejkach mają na swoim koncie 46 punktów i zajmują trzecie miejsce, a ich strata do lidera Lecha Poznań wynosi tylko trzy punkty.

Już w niedzielę zabrzan czeka arcyważne starcie z Zagłębiem Lubin. “Miedziowi” plasują się na czwartym miejscu z takim samym dorobkiem punktowym co Górnik i również mogą aspirować do mistrzowskiego tytułu. Przed tygodniem w meczu wyjazdowym Zagłębie pokonało Lechię Gdańsk 2:0. W pierwszym meczu Górnika z lubinianami rozegranym w Zabrzu padł wynik 3:0 dla gospodarzy.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl