logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 06.04 | ZAPOWIEDŹ

W Wielkim Tygodniu wszystkie mecze drużyn Górnika Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów odbędą się w czwartek. Do gry wraca zespół U17, więc ponownie rozegrany zostanie komplet trzech spotkań.

CLJ U15 | RAKÓW CZĘSTOCHOWA – GÓRNIK ZABRZE / czwartek, godz. 12:00 / ul. Limanowskiego 83, Częstochowa

Po zwycięstwie 1:0 nad Zagłębiem Lubin trampkarze Górnika awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Z dorobkiem ośmiu punktów i bilansem bramkowym 9:8 otwierają grupę pościgową za czołową dwójką. Do drugiego miejsca zabrzanie tracą w tym momencie cztery punkty.

Kolejnym przeciwnikiem “Trójkolorowych” będzie właśnie wicelider tabeli Raków Częstochowa. “Medaliki” mają na swoim koncie 12 punktów po pięciu rozegranych spotkaniach i bilans bramkowy 17:4. Ich jedyny mecz bez zwycięstwa to przegrane starcie ze Śląskiem Wrocław, natomiast w ostatniej kolejce częstochowianie pokonali Lechię Zielona Góra 1:0. W jesiennym dwumeczu pomiędzy Górnikiem a Rakowem lepsza okazała się drużyna z Częstochowy.

______________________________

CLJ U17 | ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE / czwartek, godz. 12:00 / ul. Skłodowskiej-Curie 98, Lubin

Juniorzy młodsi wznowią rozgrywki po dłuższej przerwie spowodowanej wyjazdem aż czterech zawodników na zgrupowanie reprezentacji Polski U16. Mimo dwóch zaległych kolejek zabrzanie pozostają na drugim miejscu w tabeli. Ich dorobek to 50 punktów przy bilansie bramkowym 69:26, a strata do pierwszego Zagłębia Lubin wynosi w tym momencie pięć “oczek” (przy jednym meczu rozegranym mniej).

W czwartek czeka nas hitowe starcie bowiem rywalem “Trójkolorowych” będzie właśnie lider grupy zachodniej, czyli Zagłębie Lubin. “Miedziowi” przewodzą tabeli z 55. punktami na koncie. W tym sezonie zdobyli aż 93 gole, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w całej lidze. Podobnie jest z liczbą straconych goli, która wynosi zaledwie 14. Mecz lubinian w poprzedniej kolejce został przełożony, a ich ostatnie rozegrane spotkanie to zwycięstwo 2:0 nad Odrą Opole. Z kolei jesienią w bezpośrednim starciu Górnik odwrócił losy spotkania i pokonał Zagłębie 3:1.

______________________________

CLJ U19 | POGOŃ SZCZECIN – GÓRNIK ZABRZE / czwartek, godz. 12:00 / ul. Karłowicza 28, Szczecin

Juniorzy starsi wrócą do gry po bolesnej porażce nad Legią Warszawa. W jej efekcie zabrzanie spadli na trzecie miejsce w tabeli pozostając z dorobkiem 40 punktów i bilansem bramkowym 32-22. Strata do liderującego w tym momencie Lecha Poznań wynosi trzy “oczka”. W czwartek “Górnicy” powalczą o przerwanie serii trzech meczów bez zwycięstwa.

Rywalem Górnika będzie Pogoń Szczecin plasująca się tuż nad strefą spadkową na 12. pozycji. “Portowcy” zgromadzili do tej pory 24 punkty odnosząc sześć zwycięstw z czego trzy przed własną publicznością. Bilans bramkowy 51:45 oznacza, że w meczach z ich udziałem padło aż 96 goli, co jest najwyższym wynikiem w lidze (ex aequo z Legią Warszawa). W poprzedniej kolejce Pogoń przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:3. Z kolei w jesiennym starciu górą byli zabrzanie, którzy pokonali szczecinian 3:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl