logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Beniaminek Krosno zwycięzcą I turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego U9 !

I turniej im. Włodzimierza Lubańskiego przeszedł do historii. Zapraszamy do relacji z tego wyjątkowego w historii naszej Akademii wydarzenia.

W niedzielę 13 września przy pięknej słonecznej pogodzie na obiektach przy ul.Jaskółczej 40 w Zabrzu zainaugurowaliśmy – mamy nadzieję już stały punkt w rocznym kalendarzu Akademii Górnika Zabrze – Turniej im. Włodzimierza Lubańskiego dla kategorii U9. W 1 edycji wzięło udział 16 zespołów.

FOT. JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK

Zespoły w fazie I turnieju zostały podzielone na 4 grupy w każdej 4 drużyny. Po rozgrywkach fazy grupowej nastąpił podział zespołów zgodnie z zajętym miejscem.

I tak drużyny z pierwszych miejsc w swoich grupach zagrały o miejsca 1-4 zespoły z drugich miejsc o miejsca 5-8 z trzecich miejsc 9-12 i ostatnie ekipy o miejsca 13-16.

FOT. JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK


Po rozgrywkach I fazy turnieju wiedzieliśmy już, że o zwycięstwo w całym turnieju zmierzą się drużyny Beniaminka Krosno, Górnika Zabrze, Stadionu Śląskiego i Orła Mokre.

FOT. JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK

W fazie finałowej emocji nie brakowało. Górnik pokonał w pierwszym spotkaniu Orła Mokre 3:0 w drugiej serii gier w tym samym stosunku pokonał Stadion Śląski i do meczu z Beniaminkiem Krosno podchodził z dorobkiem 6 pkt. i bilansem bramkowym 6:0.
Natomiast Beniaminek Krosno pokonał Stadion Śląski 6:1 i również w tym samym stosunku z Orła Mokre więc do starcia z Górnikiem podchodził również z 6 pkt. i bilansem bramkowym 12:2.
Tak, więc ostatnie spotkanie to starcie Górnika Zabrze – Beniaminek Krosno, które okazało się meczem o zwycięstwo w całym turnieju.
Po wielu emocjach i zwrotach akcji, niestrzelonym rzucie karnym przez gości z Krosna spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 i o zwycięstwie w całym turnieju zdecydował lepszy stosunek bramowy jaki miał Beniaminek Krosno.

Warto dodać, że mecz finałowy był jedynym spotkaniem całego turnieju w którym nie padły bramki! W pozostałych padały co najmniej dwa gole.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Beniaminek Krosno
 2. Górnik Zabrze
 3. Stadion Śląski
 4. Orzeł Mokre
 5. GKS Katowice
 6. Piast Gliwice
 7. GKS II Katowice
 8. DAP Dębica
 9. AP Respect
 10. APN GKS Tychy
 11. APN Knurów
 12. Naprzód 23 Rydułtowy
 13. Górnik II Zabrze
 14. Ruch Chorzów
 15. Rozbark Bytom
 16. Podbeskidzie Bielsko-Biała

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM JAK I KIBICOM ZA DOSTARCZENIE TAK WIELU POZYTYWNYCH EMOCJI ORAZ RADOŚCI. ZAPRASZAMY JUŻ ZA ROK!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl