logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Trener Adam Nocoń opuszcza Akademię

Trener Adam Nocoń odchodzi z Akademii Górnika Zabrze. Były już szkoleniowiec drużyny CLJ U19 poprowadzi pierwszoligową Odrę Opolę.

Z zespołem juniorów starszych pracować będą dotychczasowi członkowie sztabu szkoleniowego – trenerzy Dawid Ozga oraz Mateusz Żurek.

Tak trener Adam Nocoń podsumował swój okres pracy w Akademii: – To było dla mnie wielkie wyróżnienie być częścią drużyny Górnika Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów. Pracowałem w bardzo dobrze zorganizowanej Akademii, która może poszczycić się naprawdę dobrymi trenerami. To nieco innych charakter pracy, ale będę to zawsze bardzo dobrze wspominał. Cieszę się, że osiągnąłem dobry wynik i pomogłem klubowi w utrzymaniu, bo przychodziłem tutaj w trudnym momencie. Teraz odchodzę jako trener zespołu, który znajduje się na pierwszym miejscu. To dla mnie bardzo ważne. Chciałbym podziękować wszystkim osobom w Akademii, działaczom. Praca tutaj była dla mnie przyjemnością. Dziękuję swojemu sztabowi, a także zawodnikom, którzy przez ten okres świetnie wykonywali swoje obowiązki. Mam nadzieję, że w ten sposób się rozwijali, a poprzez to osiągnęli naprawdę dobre wyniki.

Kilka słów Łukasza Milika, Dyrektora Akademii Górnika Zabrze: Bez wątpienia to bardzo ważny moment w życiu trenera, który wraca na poziom piłki profesjonalnej. Nie ukrywam, że zatrudnienie trenera Noconia w poprzednim – bardzo trudnym dla nas – sezonie było ogromnym wyzwaniem. Trener nie bał się podjęcia rękawicy i poprowadzenia zespołu, który po rundzie jesiennej znalazł się w strefie spadkowej. Bez wątpienia przez okres pracy była to wartość dodana z punktu widzenia rozwoju i doświadczenia dla zawodników naszej najstarszej kategorii wiekowej. Właśnie wartość dodana. Tak chciałbym podsumować te współpracę. Trenerowi życzymy powodzenia, drzwi w Zabrzu pozostają otwarte.

Trenerze, ogromnie dziękujemy za Pana zaangażowanie i przekazaną wiedzę! Życzymy sukcesów na dalszej drodze szkoleniowej!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl