Sobota z Centralną Ligą Juniorów przyniosła mnóstwo pozytywnych emocji. Swoje spotkania wygrali juniorzy starsi i trampkarze, a niesamowitego wyczynu dokonali juniorzy młodsi.
CLJ U19
W Opolu nadeszło długo oczekiwane przełamanie juniorów starszych, a kluczowe dla spotkania z Odrą momenty miały miejsce tuż po upływie godziny gry. W 61. minucie Trójkolorowi objęli prowadzenie za sprawą trafienia swojego kapitana, Radosława Szafrańskiego. 180 sekund później Damian Strączek skutecznie egzekwował rzut karny. Do końca meczu dwubramkowe prowadzenie Górnika nie uległo już zmianie.
Górnicy dzięki trzem punktom uciekli na ten moment ze strefy spadkowej, a przede wszystkim nawiązali kontakt ze środkiem tabeli. W następnym spotkaniu zabrzanie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.
ODRA OPOLE – GÓRNIK ZABRZE 0:2 (0:0)
Bramki: Radosław Szafrański 61′, Damian Strączek 64′ (k)
Skład Górnika: Bałabuch – Pawlucy, Barczak, Malecki, Strączek, Leszczyk, Skiba, Szafrański (c), Żak, Sokołowski, Woźniak
Rezerwowi: Krupa P. – Jurek, Karpenko, Kmiecik, Adamski
Sztab szkoleniowy: Michał Grodoń, Łukasz Bagsik, Mateusz Żurek i Kuba Kubacki
______________________________
CLJ U17
Kibice zgromadzeni przy Jaskółczej 40 byli świadkami meczu sezonu. Już w 19. minucie Śląsk prowadził trzema golami, a w końcówce pierwszej części dołożył czwarte trafienie. Choć sytuacja była bardzo zła to gospodarze wyszli na drugą połowę zmotywowani i dokonali rzeczy nieprawdopodobnej.
Już w pierwszej akcji do siatki trafił Igor Nolewajka. Górnicy rozkręcali się z każdą minutą i zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę. Nadzieję na odrobienie wyniku dał w 75. minucie strzałem głową wprowadzony z ławki Damian Tomala. Kolejny rezerwowy, Alan Griksa, zdobył natomiast gola kontaktowego. Szturm na wrocławską bramkę trwał, a centymetrów zabrakło Nikodemowi Wojtczakowi do pięknego trafienia z rzutu wolnego. Nie do zatrzymania był jednak Tomala, który bombą pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Do ostatnich sekund obie ekipy walczyły o zwycięstwo, ale licznik w tym spotkaniu zatrzymał się na ośmiu golach.
Zabrzanie zanotowali pierwszy w tym sezonie remis, ale okoliczności sprawiają, że ten punkt śmiało może smakować lepiej niż niejedno zwycięstwo. Trójkolorowi zajmują 7. miejsce w tabeli grupy zachodniej, a w następnym spotkaniu podejmą Stolem Gniewino.
GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW 4:4 (0:4)
Bramki: Igor Nolewajka 46′, Damian Tomala 75′, 88′, Alan Griksa 82′ – Jakub Kaszub 6′, Maciej Kucharski 9′, 40′, Dawid Wąsala 19′ (k)
Skład Górnika: Kania – Przetak, Farouni, Wojtczak, Pietrzyk J., Nolewajka, Czaja (c), Micyk, Pańczyk, Machura, Fal
Rezerwowi: Nowara, Podolski, Tomala, Griksa
Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Seweryn Gancarczyk i Mateusz Sławik
______________________________
CLJ U15
Na trudnym terenie w Legnicy drużyna Górnika rozpoczęła spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w 2. minucie wynik otworzył Borys Kustra. Miedź wyrównała po upływie kwadransa, ale Trójkolorowi szybko odpowiedzieli na to trafienie. Gola zdobył Mikołaj Jałowiecki i na przerwę to goście schodzili z zaliczką. Po zmianie strój zabrzanie wykorzystali stały fragment gry, a wynik ostatecznie ustalił Szymon Gwóźdź.
Zespół Górnika dzięki wygranej wyprzedził swojego sobotniego rywala w tabeli i zajmuje 6. miejsce. Poza tym czołówka zgodnie wygrała swoje spotkania. Za tydzień Trójkolorowi znów zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.
MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE 1:3 (1:2)
Bramki: Dominik Kiełbowicz 16′ – Borys Kustra 2′, Mikołaj Jałowiecki 19′, Szymon Gwóźdź 62′
Skład Górnika: Stępień – Cibis, Brakowiecki, Gwóźdź (c), Zielonka, Kita, Jałowiecki, Kustra, Trzaskalik, Podwysocki, Bajerski
Rezerwowi: Jachnik – Cieślik, Ozga, Gorzawski
Sztab szkoleniowy: Kamil Krawczyk, Damian Szmyd, Kuba Kubacki i Bartosz Sekuła