logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Zadecydował “swojak” | Wisła – Górnik 1:0

W meczu 20. kolejki CLJ U19 juniorzy starsi Górnika Zabrze przegrali z Wisłą Kraków 0:1. To czwarta porażka zabrzan w bieżących rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczęło się dla zabrzan pechowo, ponieważ już w 10. minucie po golu samobójczym Wisła objęła prowadzenie. Pierwsze ćwierć meczu przebiegało pod dyktando gospodarzy. Później do głosu doszli zabrzanie, którzy walczyli o odrobienie straty. Niestety ta sztuka ostatecznie się nie powiodła głównie za sprawą postawy golkipera “Białej Gwiazdy”, który kilkukrotnie zatrzymał strzały “Trójkolorowych”. Na moment przed końcowym gwizdkiem Wisła mogła przypieczętować zwycięstwo, ale rzut karny obronił Kamil Soberka.

Choć zabrzanie ponieśli drugą w tym sezonie porażkę w meczach z Wisłą Kraków wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli, ale Lech Poznań, który pokonał Raków Częstochowa odrobił trzypunktową stratę. Na ten moment Górnik prowadzi dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich. W następnej kolejce “Górnicy” podejmą na własnym boisku Legię Warszawa.

WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE 1:0 (1:0)

Bramka: 10′ gol samobójczy

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Adamski, Ogórek, Rutkowski (c), Hyjek, Juritka, Świerkot, Włodarczyk, Tobolik, Zięba

Rezerwowi: Szymecki – Mekler, Łuczak, Derkacz, Savshak, Sukiennicki, Siemieńczuk

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl