Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U19 | Komplet punktów w Gdyni | Arka – Górnik 0:2

W wyjazdowym meczu 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Górnika Zabrze pokonał Arkę Gdynia 2:0. Zabrzanie odnieśli dwunaste zwycięstwo w tym sezonie, zachowując przy tym szóste czyste konto.

“Górnicy” zagrali w sobotę na jednym z najtrudniejszych terenów w lidze, bowiem Arka w dotychczasowych dziewięciu meczach na własnym boisku odniosła aż siedem zwycięstw. Spotkanie było wymagające, a wygrana nie przyszła zabrzanom z łatwością.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na przełamanie gdyńskiej defensywy zabrzanie czekali do 60. minuty, gdy wynik otworzył Hubert Ogórek, stoper Górnika. Na kilkanaście minut przed końcem rezultat podwyższył i jednocześnie ustalił Mikołaj Mekler, dla którego było to piąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Górnik dzięki tej wygranej zachowa pozycję lidera tabeli przed zbliżającym się hitem 19. serii spotkań. W piątek “Trójkolorowi” podejmą na boisku przy Jaskółczej aspirujący do zajęcia pierwszego miejsca Lech Poznań.

ARKA GDYNIA – GÓRNIK ZABRZE 0:2 (0:0)

Bramki: Hubert Ogórek 60′, Mikołaj Mekler 79′

Skład Górnika: Soberka – Michalski, Adamski, Ogórek, Rutkowski, Barczak N. (c), Tobolik, Savshak, Mekler, Świerkot, Juritka

Rezerwowi: Szymecki – Derkacz, Sukiennicki, Włodarczyk, Zborowski, Zięba, Łuczak

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.