logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Bez przełamania | Górnik – Miedź 0:3

W meczu 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 juniorzy starsi Górnika Zabrze przegrali z Miedzią Legnica 0:3.

Choć zabrzanie byli faworytem tego spotkania pierwsze fragmenty należały do gość. Miedź była w stanie stworzyć kilka sytuacji, które skrzętnie wykorzystała. W 21. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony i efektownym strzale głową legniczanie zdobyli pierwszego gola. Chwilę później podwyższyli prowadzenie wykorzystując stały fragment gry. Przed przerwą o krok od gola kontaktowego był Peter Juritka, ale jego silny strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Goście świetnie rozpoczęli drugą połowę zdobywając trzeciego gola po akcji lewej skrzydłem i wykończeniu z około 11. metrów. Zabrzanie nie poddali się i do samego końca walczyli o odrobienie strat. “Trójkolorowi” choć mieli swoje okazje i wielokrotnie znajdowali się z piłką w polu karnym Miedzi nie zdołali trafić dziś do siatki rywala.

Juniorzy starsi pozostają na trzecim miejscu w ligowej tabeli, ale tyle samo punktów ma czwarte Zagłębie Lubin. Kolejnym meczem “Górników” będzie wyjazdowe starcie z Escolą Varsovia.

GÓRNIK ZABRZE – MIEDŹ LEGNICA 0:3 (0:2)

Bramki: Jakub Szabłowski 21′, 28′, Michał Rozmus 52′

Skład Górnika: Soberka – Savshak, Ogórek, Rutkowski, Barczak N. (c), Juritka, Hyjek, Mekler, Świerkot, Tobolik, Michalski

Rezerwowi: Olszak – Marek, Zięba, Zborowski, Łuczak, Włodarczyk, Siemieńczuk, Sukiennicki, Adamski

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Grzegorz Zurek, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl