logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U19 | Atak na pozycję lidera | Polonia – Górnik 0:2

W meczu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Górnika Zabrze pokonał Polonię Warszawa 2:0. Juniorzy starsi cały czas są w grze o tytuł mistrzowski.

Zabrzanom po raz trzeci przyszło zmierzyć się w meczu wyjazdowym przeciwko jednej z ekip ze stolicy. “Trójkolorowi” wygrali poprzednie dwa spotkania i jak się okazało w sobotę podtrzymali stuprocentową skuteczność. Oba gole w meczu z Polonią padły w pierwszej połowie. Prowadzenie Górnikowi dał David Hyjek, który po raz kolejny w tym sezonie skutecznie egzekwował rzut karny. Wynik podwyższył, i jak się okazało również ustalił, Mateusz Chmarek.

Zwycięstwo juniorów starszych Górnika oznacza atak na pozycję lidera. Zabrzanie zajmują w tym momencie pierwsze miejsce i czekają na odpowiedź Lecha Poznań. Swoje punkty stracił za to inny konkurent w walce o mistrzostwo, czyli Raków Częstochowa. “Trójkolorowi” mają dwa “oczka” przewagi nad “Medalikami”. Za tydzień w ostatnim meczu na własnym boisku Górnik podejmie Lechię Gdańsk.

POLONIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE 0:2 (0:2)

Bramki: David Hyjek 18′ (k), Mateusz Chmarek 33′

Skład Górnika: Soberka – Barczak N. (c), Michalski, Capiga, Rutkowski, Świerkot, Zielonka, Hyjek, Chmarek, Tobolik, Kulig

Rezerwowi: Olszak – Juritka, Marek, Mekler, Savshak, Włodarczyk, Zborowski

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Grzegorz Zurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl