logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Zwycięzcy grupy zachodniej | Górnik – Pogoń 7:1

W meczu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół Górnika Zabrze pokonał Pogoń Szczecin 7:1. Trzy punkty zapewniły “Trójkolorowym” triumf w grupie zachodniej, co oznacza, że juniorzy młodsi zagrają w dwumeczu o mistrzostwo Polski!

Zabrzanie wyszli na boisko bardzo zmotywowani i od początku dążyli do zdobycia gola. Sztuka ta powiodła się w 20. minucie. Dominik Skiba dopadł do piłki odbitej po strzale Kajetana Leszczyka i trafił do siatki po raz pierwszy. Dziesięć minut później Jakub Oleksiewicz odwrócił się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. Trzecią bramkę silnym strzałem z ostrego kąta zdobył Dawid Mazurek. Po chwili padła pierwsza bramka dla gości, ale na nią szybko odpowiedział Skiba, który strzałem lewą nogą umieścił piłkę w bramce.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zabrzanie przeważali i zdobywali kolejne gole. W 52. minucie technicznym strzałem w dalszy róg bramkarza gości pokonał Leszczyk. Swoją drugą bramkę zdobył również Oleksiewicz uderzając płasko po asyście Huberta Jasiaka. To właśnie pomocnik Górnika ustalił wynik meczu pewnie wykorzystując rzut karny.

Juniorzy młodsi Górnika Zabrze osiągnęli cel i zostali najlepszą drużyną grupy zachodniej CLJ U17. W dwumeczu o tytuł Mistrza Polski zmierzą się ze zwycięzcą grupy wschodniej, czyli Legią Warszawa. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Już w środę “Górnicy” zmierzą się w Gdańsku z Lechią.

GÓRNIK ZABRZE – POGOŃ SZCZECIN 7:1 (4:1)

Bramki: Dominik Skiba 20′, 43′, Jakub Oleksiewicz 30′, 66′, Dawid Mazurek 37′, Kajetan Leszczyk 52′, Hubert Jasiak 88′ (k) – Maciej Wojciechowski 41′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec, Leszczyk, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Janota, Kriegler, Sarapata

Rezerwowi: Soberka – Barczak J., Matyśkiewicz, Sokołowski

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl