W meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół Górnika Zabrze pokonał na wyjeździe MKS Gryf Tczew 2:0. Oba gole padły w ostatnim kwadransie spotkania.
W niedzielę drużyna Górnika rozegrała kolejne po Zielonej Górze dalekie spotkanie wyjazdowe. Podobnie jak w pierwszej kolejce Lechia, tak i teraz MKS Gryf Tczew rozgrywał mecz w roli beniaminka. „Trójkolorowych” czekał trudny pojedynek z ambitnym i mocno zmotywowanym rywalem.
„Górnicy” długo czekali na przełamanie tczewskiej defensywy. Nastąpiło ono dopiero w końcowych fragmentach tego meczu za sprawą dwójki atakujących. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Kajetan Leszczyk, dla którego był to gol zdobyty w trzecim kolejnym spotkaniu. Kilka chwil później prowadzenie podwyższył również wyróżniający się w tym sezonie Brian Malecki.
Juniorzy młodsi Górnika zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie, a z siedmioma punktami na koncie zajmują czwarte miejsce. Kolejnym rywalem „Trójkolorowych” będzie GKS Tychy, którego zabrzanie podejmą na własnym boisku.
MKS GRYF TCZEW – GÓRNIK ZABRZE 0:2 (0:0)
Bramki: Kajetan Leszczyk 82′, Brian Malecki 87′
Skład Górnika: Kuśmierz – Machura, Barczak, Janota, Malecki, Leszczyk, Skiba (c), Wojtczak, Sokołowski, Jurek, Adamski
Rezerwowi: Bałabuch – Kriegler, Kmiecik, Czaja, Sarnecki, Podolski
Sztab szkoleniowy: Michał Grodoń, Dariusz Koseła, Mateusz Żurek i Mateusz Michalski