Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17 | Wygrana na inaugurację wiosny | Górnik – Śląsk 3:2

W meczu 18. kolejki CLJ U17 juniorzy młodsi Górnika Zabrze pokonali Śląsk Wrocław 3:2. Spotkanie na swoją korzyść zabrzanie rozstrzygnęli w drugiej połowie.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 34. minucie. Rzut karny dla Śląska podyktowany za zagranie ręką na gola zamienił Wiktor Benedyktowicz. Już dwie minuty później mieliśmy remis, a gola zdobył również z 11. metrów Hubert Jasiak, który chwilę wcześniej sam został sfaulowany.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla “Górników”. Jasiak zagrał za linię obrony do Denisa Matyśkiewicza, który przelobował bramkarza Śląska i dał zabrzanom prowadzenie. Kwadrans później kolejną “11” dla Górnika wywalczył Jakub Oleksiewicz, a karnego po raz kolejny skutecznie wykonał Jasiak. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola dla gości zdobył Igor Kobelczuk. W ostatnich minutach meczu oba zespoły stworzyły okazje bramkowe, a zabrzan przed utratą gola świetną interwencją uratował Mateusz Jeleń.

Ostatecznie juniorzy młodsi Górnika utrzymali prowadzenie i zwycięsko weszli w rundę wiosenną. Wobec wygranych całej czołówki sytuacja w tabeli pozostaje bez zmian. “Trójkolorowi” zajmują 2. miejsce tuż za plecami Zagłębia Lubin. W następnej kolejce zabrzanie zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole.

GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW 3:2 (1:1)

Bramki: Hubert Jasiak 36′ (k), 67′ (k), Denis Matyśkiewicz 53′ – Wiktor Benedyktowicz 34′ (k), Igor Kobelczuk 80′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec (c), Barczak J., Matyśkiewicz, Leszczyk, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Sarapata

Rezerwowi: Bałabuch – Janota, Machura, Sokołowski, Malecki, Strączek

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.