logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Plan wykonany | Górnik – Chemik 2:0

W meczu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 juniorzy młodsi Górnika Zabrze pokonali Chemik Bydgoszcz 2:0. To szóste z rzędu wiosenne zwycięstwo “Trójkolorowych”.

Przez cały mecz to zabrzanie prowadzili grę i tworzyli sytuacje bramkowe. Kilka niezłych okazji w pierwszej połowie nie przyniosło jednak gola. Na pierwsze trafienie trzeba było poczekać do 54. minuty kiedy to po akcji prawą stroną i zagraniu Dominika Skiby do piłki odbitej przez golkipera gości dopadł Denis Matyśkiewicz i dał gospodarzom prowadzenie. Obraz gry się utrzymywał i to “Górnicy” wciąż posiadali inicjatywę oddając kolejne strzały. Piłka nie chciała jedna wpaść do bramki lądując chociażby na słupku po uderzeniu głową Bartosza Krieglera. Ostatecznie w ostatniej akcji meczu po kolejnym dobrym rozegraniu z prawej strony i podaniu Wojciecha Machury piłkę do siatki skierował Damian Sokołowski, ustalając tym samym wynik meczu.

Kolejne trzy punkty pozwoliły drużynie Górnika na wyprzedzenie w tabeli liderującego Zagłębia Lubin, które swój mecz rozegra jutro. Następne spotkanie zabrzanie rozegrają już w środę na wyjeździe, a ich rywalem będzie Warta Poznań.

GÓRNIK ZABRZE – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 2:0 (0:0)

Bramki: Denis Matyśkiewicz 54′, Damian Sokołowski 90′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Szwiec (c), Barczak J., Matyśkiewicz, Oleksiewicz, Skiba, Janota, Kriegler, Malecki, Sarapata

Rezerwowi: Jasek – Mojzyk, Leszczyk, Sokołowski, Machura

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl