Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U17 | Koniec serii | Lechia – Górnik 3:2

W meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół Górnika Zabrze przegrał z Lechią Gdańsk 2:3. To pierwsza porażka juniorów młodszych w 2023 roku.

Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się kilkukrotnie. W 17. minucie prowadzenie objął Górnik za sprawą trafienia Denisa Matyśkiewicza. Jednak na przerwę to gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką. Piłkę do siatki skierowali Patryk Łuszcz i Alan Wiśniewski. Krótko po wznowieniu gry wynik ponownie był remisowy, a gola dla zabrzan zdobył Jakub Oleksiewicz. Kolejne słowo należało jednak do Lechii, a swoją drugą bramkę zdobył Wiśniewski. Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Po dwunastu zwycięstwach z rzędu juniorzy młodsi Górnika musieli uznać wyższość przeciwników. Zwycięzców grupy zachodniej czeka jeszcze jedno spotkanie. Ostatni mecz rundy zasadniczej “Trójkolorowi” rozegrają za niespełna dwa tygodnie, a ich rywalem będzie Chrobry Głogów.

LECHIA GDAŃSK – GÓRNIK ZABRZE 3:2 (2:1)

Bramki: Patryk Łuszcz 26′, Alan Wiśniewski 33′, 68′ – Denis Matyśkiewicz 17′, Jakub Oleksiewicz 53′

Skład Górnika: Jeleń – Machura, Mojzyk, Barczak J., Matyśkiewicz, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Janota, Kriegler (c), Sokołowski

Rezerwowi: Bałabuch – Szwiec, Leszczyk, Sarapata, Strączek

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.