logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Grad goli i trzy rzuty karne | Górnik – Arka 6:1

W meczu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 drużyna Górnika Zabrze pokonała Arkę Gdynia 6:1, drugi raz w tym sezonie zdobywając przeciwko gdynianom aż sześć goli. To trzecie zwycięstwo juniorów młodszych w rundzie wiosennej.

Mimo wysokiej wygranej zabrzan goście od początku meczu groźnie atakowali i to oni jako pierwsi trafili do siatki, gdy wybita po stałym fragmencie piłka wróciła w pole karne Górnika. Najprzytomniej zachował się w tej sytuacji gracz Arki, który mocnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Znakomitą okazją do wyrównania był rzut karny, jednak tym razem ich etatowy wykonawca Hubert Jasiak uderzył niecelnie. Z upływem czasu Górnik zyskiwał przewagę i tworzył kolejne okazję. Dwukrotnie bliski wyrównania był Jakub Oleksiewicz, a po jednym z jego strzałów głową piłka trafiła w słupek. Oleksiewicz dopiął swego przy trzeciej próbie jeszcze przed przerwą strzałem pod poprzeczkę dając remis.

Zabrzanie dobrze weszli w drugą połowę czego efektem były dwa gole. Najpierw w zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Dawid Szwiec, a następnie bramkarza Arki “na raty” pokonał Denis Matyśkiewicz. Goście mogli złapać kontakt, gdy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Mateusz Jeleń wyczuł jednak intencje strzelca i popisał się skuteczną interwencją. Od tego momentu “Trójkolorowi” kontrolowali mecz i dokładali kolejne gole. Dwukrotnie do siatki trafił Jasiak, najpierw wykorzystując sytuację “sam na sam”, a następnie skutecznie egzekwując rzut karny. Wynik spotkania ustalił Oleksiewicz kończąc zespołową akcję.

Juniorzy młodsi Górnika czwartkowym meczem rozpoczęli 20. serię gier w CLJ U17. Zabrzanie dzięki zwycięstwu zajęli pierwsze miejsce i będą czekali na odpowiedź Zagłębia Lubin. W następnej kolejce “Trójkolorowi” zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań.

GÓRNIK ZABRZE – ARKA GDYNIA 6:1 (1:1)

Bramki: Jakub Oleksiewicz x2, Dawid Szwiec, Denis Matyśkiewicz, Hubert Jasiak x2

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec, Matyśkiewicz, Leszczyk, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Kriegler, Sarapata

Rezerwowi: Bałabuch – Janota, Malecki, Sokołowski, Machura, Pawlucy

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl