logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U15 | Pierwsza wiosenna wygrana | Górnik – Lechia ZG 2:1

W meczu 2. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U15 Górnik Zabrze pokonał Lechię Zielona Góra 2:1 i zdobył pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej.

To co najciekawsze w pierwszej części meczu działo się w ostatnich dziesięciu minutach. Po upływie pół godziny gry prowadzenie zabrzanom dał Krzysztof Czaja, który po zagraniu Jakuba Pietrzyka z rzutu wolnego przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył mocno pod poprzeczkę. Chwilę później po strzale głową Pietrzyka piłka wylądowała na poprzeczce. Drugą bramkę jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy zdobył Louis Podolski, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu po rzucie wolnym pośrednim w pobliżu pola bramkowego gości.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gości, którzy zyskali przewagę. Najpierw zabrzan przed stratą gola uratowały słupek i skuteczna interwencja Nicolasa Tabora, ale ostatecznie Lechia zdobyła gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Michał Kurek, który umieścił piłkę w górnym rogu bramki wykorzystując podanie w środek pola karnego. Zielonogórzanie dążyli do wyrównania, ale w końcówce ich wysiłki mocno ograniczyła czerwona kartka.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i zabrzanie po raz pierwszy na wiosnę sięgnęli po pełną pulę. Po dwóch spotkaniach przed własną publicznością w następnej serii gier “Górników” czeka wyjazd do Opola na starcie z tamtejszą Odrą.

GÓRNIK ZABRZE – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:1 (2:0)

Bramki: Krzysztof Czaja 31′, Louis Podolski 37′ – Marcel Kurek 51′

Czerwona kartka: Antoni Klecha (dwie żółte)

Skład Górnika: Tabor – Grzechnik, Gwózdek (c), Pietrzyk J., Góral, Matyjasik, Podolski, Czaja, Machura, Watola, Wojtczak

Rezerwowi: Krupa B. – Lema, Prudek, Pietrzyk P., Zakrzewski, Nowara, Leha, Krupa P.

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Tomasz Macha i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl