Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Lider zatrzymany | Górnik – Śląsk 1:1

W meczu 7. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U15 zespół Górnika Zabrze zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1.

W pierwszej połowie przeważali goście i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem po trafieniu w pierwszym kwadransie meczu. W drugiej części gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, a młodzi “Górnicy” szybko doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Nikodema Wojtczaka. Dośrodkowanie pomocnika z rzutu wolnego zamieniło się w strzał i piłka odbita od słupka wpadła do bramki. W dalszej części spotkania oba zespoły miały okazje do zdobycia gola. W bramce Górnika bardzo dobrze spisywał się Nicolas Tabor, natomiast po drugiej stronie boiska blisko trafienia w jednej z ostatnich akcji meczu był Krzysztof Czaja.

Pierwszą serię spotkań w rundzie wiosennej trampkarze Górnika zakończą w środku stawki z dorobkiem dziewięciu punktów. Następny mecz “Trójkolorowi” rozegrają już w środę, a ich przeciwnikiem będzie Lechia Zielona Góra.

GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW 1:1 (0:1)

Bramki: Nikodem Wojtczak 51′ – Adam Ciućka 13′

Skład Górnika: Tabor – Grzechnik, Gwózdek (c), Czaja, Farouni, Lema, Podolski, Watola, Zawiasa, Pietrzyk J., Wojtczak

Rezerwowi: Krupa B. – Góral, Matyjasik, Leha, Nowara, Pietrzyk P., Płocica

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Tomasz Macha i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.