Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Klątwa Rakowa | Górnik – Raków 1:3

W rozegranym awansem meczu 13. kolejki rundy wiosennej CLJ U15 drużyna Górnika Zabrze przegrała z Rakowem Częstochowa 1:3. Jedyną bramkę dla Górnika zdobył Raszid Farouni.

Raków był w tym sezonie dla zabrzan niewygodnym przeciwnikiem. Trzy poprzednie starcia zakończyły się zwycięstwami zespołu z Częstochowy, choć to pierwsze wiosenne po golu w samej końcówce meczu. Zabrzanie wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani, a pierwsza połowa była wyrównana. Raków częściej znajdował się przy piłce, ale zabrzanie odpowiadali groźnymi atakami.

Pierwszy kwadrans gry zakończył się prowadzeniem “Górników”. Raszid Farouni najlepiej odnalazł się przy rzucie rożnym. Środkowy obrońca oddał strzał głową, po którym piłka trafiła w słupek, ale dobitka była już skuteczna. Bliski podwyższenia wyniku był Louis Podolski, którego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Raków również tworzył sytuacje, jednak skuteczne interwencje notował Nicolas Tabor. Bramkarz “Trójkolorowych” w przerwie musiał opuścić boisko, ponieważ odczuwał skutki jednego ze starć.

Drugą połową znakomicie rozpoczęli goście, którzy już po czterech minutach od wznowienia gry byli na prowadzeniu. Najpierw mocnym uderzeniem w górny róg popisał się Antoni Uchroński. Chwilę później piłkę odbitą od poprzeczki po interwencji Błażeja Krupą dobił głową Oliwier Trojanowski. Zabrzanie próbowali odrobić stratę, jednak nie stworzyli klarownych sytuacji strzeleckich. Za to goście wykorzystali jedną z kilku okazji na podwyższenie wyniku. Rezultat tego spotkania ustalił ostatecznie Borys Dmytryszyn.

Trampkarze Górnika po trzech kolejnych zwycięstwach ponieśli porażkę, która utrudnia walkę o ligowe podium. W niedzielę zabrzanie zagrają kolejne spotkanie na własnym boisku, a ich rywalem będzie trzecie w tabeli Zagłębie Lubin.

GÓRNIK ZABRZE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:3 (1:0)

Bramki: Raszid Farouni 15′ – Antoni Uchroński 42′, Oliwier Trojanowski 44′, Borys Dmytryszyn 67′

Skład Górnika: Tabora – Grzechnik, Czaja (c), Farouni, Gwózdek, Góral, Podolski, Zawiasa, Lema, Płocica, Wojtczak

Rezerwowi: Krupa B. – Adamczyk, Krupa P., Nowara, Pietrzyk P., Leha, Płowiec, Sieracki, Watola

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Tomasz Macha i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.