Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U15 | Bez happy endu | Górnik – Miedź 3:4

W meczu 1. kolejki rundy wiosennej CLJ U15 drużyna Górnika Zabrze uległa na własnym boisku Miedzi Legnica 3:4, choć na przerwę zabrzanie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Trampkarze Górnika dobrze rozpoczęli mecz i po dwudziestu minutach gry prowadzili dwiema bramkami. Najpierw wynik pięknym strzałem z dystansu otworzył Karol Prudel, a następnie rezultat podwyższył Jakub Pietrzyk, który skutecznie egzekwował rzut karny. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla legniczan, którzy po składnej akcji zdobyli gola kontaktowego. Górnik jednak znów podwyższył prowadzenie za sprawą trafienia Antoniego Gwózdka, który wykorzystał sytuację “sam na sam” i po minięciu bramkarza trafił do pustej siatki. Radość nie trwała jedna długo, ponieważ Miedź znów złapała kontakt, tym razem po dośrodkowaniu i strzale głową. Krótko po golu na 3:2 jeden z graczy “Miedzianki” otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. To jednak nie podłamało gości, którzy w kuriozalnych okolicznościach zdobyli dwie kolejne bramki i mimo ataków Górnika w ostatnich minutach to oni cieszyli się dziś z kompletu punktów.

GÓRNIK ZABRZE – MIEDŹ LEGNICA 3:4 (2:0)

Bramki: Karol Prudel 13′, Jakub Pietrzyk 19′ (k), Antoni Gwózdek 60′ – Dawid Twardowski 52′, Filip Zięba 63′, sam. 67′, Jarosław Czerwik 76′

Czerwone kartki: Filip Zięba (dwie żółte)

Skład Górnika: Bednarz – Grzechnik, Gwózdek, Pietrzyk J., Góral, Lema, Matyjasik, Prudel, Podolski, Watola, Wojtczak

Rezerwowi: Tabor – Krupa P., Pietrzyk P., Zakrzewski, Zawiasa, Nolewajka, Nowara, Leha

Sztab szkoleniowy: Andrzej Orzeszek i Tomasz Macha

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.