logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | Skuteczny duet | Górnik – Lech 3:0

W zaległym meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół Górnika Zabrze pokonał Lech Poznań 3:0. Poznańską defensywę rozmontował dziś duet Oleksiewicz-Jasiak.

Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Oleksiewicz. Napastnik Górnika pomknął skrzydłem, odegrał do Huberta Jasiaka, otrzymał od niego podanie zwrotne, a następnie strzałem w krótki róg dał drużynie prowadzenie. Po tym trafieniu inicjatywę przejął Lech, ale blisko gola goście byli jedynie po strzale z rzutu wolnego. Znakomitą interwencją popisał się Mateusz Jeleń. Natomiast “Górnicy” byli zabójczo skuteczni wykorzystując kolejną okazję bramkową. Kolejnym strzałem przy bliższym słupku gola ponownie zdobył Oleksiewicz.

W drugiej części do bramek najlepszy strzelec Górnika dołożył również asystę, odwdzięczając się Jasiakowi za ostatnie podanie przy pierwszym trafieniu. Oleksiewicz przeprowadził efektowny rajd i zagrał prostopadle do Jasiaka, który pewnie wykorzystał sytuację “sam na sam”. Przy wyniku 3:0 zabrzanie kontrolowali przebieg meczu i nie dopuszczali rywali do stworzenia większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Jelenia. Z kolei po drugiej stronie boiska blisko podwyższenia wyniku byli chociażby Jasiak czy Kriegler. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Juniorzy młodsi Górnika Zabrze w tym roku kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a wygrana z Lechem Poznań była już ich dziewiątą wygraną z rzędu. Liderzy ligi będą oczekiwali na odpowiedź Zagłębia Lubin. Z kolei w weekend zabrzanie rozegrają następne spotkanie na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała.

GÓRNIK ZABRZE – LECH POZNAŃ 3:0 (2:0)

Bramki: Jakub Oleksiewicz 5′, 25′, Hubert Jasiak 47′

Skład Górnika: Jeleń – Mazurek, Mojzyk, Szwiec, Matyśkiewicz, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Janota, Kriegler, Sarapata

Rezerwowi: Jasek – Barczak J., Malecki, Sokołowski, Machura

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła i Mateusz Michalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl