logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 27-28.05 | ZAPOWIEDŹ

W najbliższy weekend czekają nas dwa mecze drużyn Akademii Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów U19 oraz U17. Drużyna U15 rozegrała swoje spotkanie najbliższej kolejki już w środę przed tygodniem (porażka 1:3 z Rakowem Częstochowa).

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – CHROBRY GŁOGÓW / niedziela, godz. 13:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Przed juniorami młodszymi ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Dla “Trójkolorowych” spotkanie to będzie przetarciem przed meczami finałowymi o mistrzostwo Polski. Zabrzanie z 74. punktami na koncie są pewni zwycięstwa w grupie zachodniej.

Ostatnim rywalem Górnika w rundzie zasadniczej będzie Chrobry Głogów. Drużyna z Dolnego Śląska zdobyła 23 punkty, co nie wystarczyło do utrzymania. Głogowianie zajmują 14. miejsce w tabeli, znajdując się w gronie czterech spadkowiczów. W poprzedniej kolejce Chrobry pokonał na własnym boisku Pogoń Szczecin 5:3. Pierwsze spotkanie Górnika z Chrobrym zakończyło się zwycięstwem zabrzan 4:1.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Dla juniorów starszych przedostatnia kolejka ligowa to zarazem ostatnie spotkanie w tym sezonie na własnym boisku. “Górnicy” po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Polonią Warszawa awansowali na drugie miejsce w tabeli wykorzystując remis Rakowa Częstochowa. Do pierwszego w tabeli Lecha Poznań zabrzanie wciąż tracą trzy punkty, co zapowiada pasjonującą walkę o tytuł.

W sobotę Górnik zmierzy się z Lechią Gdańsk, która już kilka kolejek temu straciła szansę na utrzymanie w lidze. “Biało-Zieloni” zajmują przedostatnie miejsce z dorobkiem 24 punktów. W obecnej kampanii gdańszczanie lepiej radzą sobie na wyjazdach, gdzie odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali dwa remisy. Pierwsze spotkanie rozegrane z w Gdańsku zakończyło się zwycięstwem Górnika nad Lechią 2:0.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl