logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 22-26.04 | ZAPOWIEDŹ

W sobotę spotkania rozegrają wszystkie drużyny Akademii Górnika Zabrze w Centralnych Ligach Juniorów. Ponadto w środę swoją kolejną zaległość nadrobi zespół U17.

CLJ U15 | MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 11:00 / ul. Hetmańska 2, Legnica

Trampkarze w trzech ostatnich spotkaniach nie zdołali zdobyć kompletu punktów. “Górnicy” z dziewięcioma “oczkami” na koncie i bilansem bramkowym 10:12 przy jednym spotkaniu rozegranym więcej, przed rozpoczęciem 8. kolejki znajdują się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

W sobotę zabrzanie zmierzą się ze znajdującą się bezpośrednio nad nimi Miedzią Legnica. Drużyna z województwa dolnośląskiego ma na swoim koncie dziesięć punktów przy bilansie bramkowym 15:19. W poprzedniej kolejce Miedź przegrała z Zagłębiem Lubin 1:3. Natomiast w pierwszym wiosennym spotkaniu Górnika z Miedzią legniczanie wywieźli z Zabrza trzy punkty zwyciężając 3:2.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – ZAWISZA BYDGOSZCZ / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy młodsi w tym roku nie stracili jeszcze punktu. W środę po siódmym zwycięstwie z rzędu objęli prowadzenie w lidze wyprzedzając Zagłębie Lubin. “Górnicy” mają na swoim koncie 59 punktów i wyprzedzają drużynę z Lubina o jedno “oczko”.

Rywalem zabrzan w kolejnym starciu będzie Zawisza Bydgoszcz, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego zgromadził do tej pory 14 punktów, czterokrotnie zwyciężając, w tym raz na wyjeździe. W poprzedniej kolejce Zawisza przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2. W pierwszym spotkaniu Górnika z Zawiszą rozegranym w Bydgoszczy zwyciężyli zabrzanie 7:0.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – LECH POZNAŃ / środa, godz. 11:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

W środę juniorzy młodsi rozegrają drugie z zaległych spotkań, a ich rywalem znów będzie zespół z Poznania. Tym razem “Trójkolorowi” zmierzą się z zajmującym czwarte miejsce w tabeli Lechem. “Kolejorz” ma na swoim koncie 52 punkty i jest drugą najlepszą defensywą w lidze (17 straconych goli). W swoim poprzednim starciu Poznaniacy pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:0. Bezbramkowy remis z pierwszego spotkania Górnika z Lechem jest dotychczas jedynym takim rezultatem zabrzan w bieżącym sezonie.

______________________________

CLJ U19 | ESCOLA VARSOVIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 15:45 / ul. Fleminga 2, Warszawa

Juniorzy starsi po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa wciąż szukają przełamania. Słabsza dyspozycja w ostatnich tygodniach spowodowała, że “Trójkolorowi” zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów, ale wyprzedzają Zagłębie Lubin już tylko dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich.

W sobotę “Górnicy” w poszukiwaniu przełamania udadzą się w podróż do Warszawy na starcie z tamtejszą Escolą Varsovia. Drużyna ze stolicy z dorobkiem 27 punktów plasuje się na 12. miejscu, tuż nad strefą spadkową. W swoim poprzednim spotkaniu warszawiacy zremisowali z Lechią Gdańsk 1:1. Jesienią po golu w ostatniej akcji meczu Górnik na własnym boisku pokonał Escolę 2:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl