logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ | 16-18.03 | ZAPOWIEDŹ

Zespoły Górnika w Centralnych Ligach Juniorów nie zwalniają tempa i po jednym dniu przerwy już jutro rozpoczynają kolejną serię gier. W najbliższych dniach czekają nas niezwykle interesujące starcia.

CLJ U15 | ODRA OPOLE – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 11:00 / ul. Rutkiewicz 10, Opole

Zespół trampkarzy podbudowany zwycięstwem nad Lechią Zielona Góra uda się w podróż do Opola. Zabrzanie po dwóch rozegranych meczach z trzema punktami znajdują się w środku tabeli, lecz za nami dopiero dwie, w dodatku niepełne kolejki, dlatego sytuacja będzie się jeszcze kształtować.

Najbliższy rywal zabrzan, czyli Odra Opole ma na swoim koncie jeden zdobyty punkt w zremisowanym meczu z Olympiciem Junior Wrocław. W poprzedniej kolejce opolanie ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin 0:1. Jesienią Górnik rozegrał z Odrą dwumecz, który rozstrzygnął na swoją korzyść, chociaż w Opolu lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 2:1.

______________________________

CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – ARKA GDYNIA / czwartek, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Juniorzy młodsi po wysokim wyjazdowym zwycięstwie w Opolu wciąż dotrzymują kroku prowadzącemu Zagłębiu Lubin, a jednocześnie zwiększyli przewagę nad trzecim Rakowem Częstochowa. “Górnicy” zgromadzili do tej pory 47 punktów notując piętnaście zwycięstw.

Przeciwnikiem zabrzan będzie Arka Gdynia, która znajduje się na 13. pozycji otwierając strefę spadkową. “Arkowcy” w obecnym sezonie zdobyli do tej pory 16 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa i tyle samo razy remisując. W dziewięciu meczach wyjazdowych gdynianie ponieśli aż siedem porażek. W pierwszym starciu jesienią w Gdyni padło aż dziewięć bramek, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika 6:3.

______________________________

CLJ U19 | GÓRNIK ZABRZE – LECH POZNAŃ / piątek, godz. 11:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Hit rundy. Tak bez wątpienia można określić najbliższe starcie juniorów starszych Górnika. “Trójkolorowi” od 10. kolejki znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli, a dzięki zwycięstwu w Gdyni i porażce Rakowa Częstochowa przewaga zabrzan nad wiceliderem wzrosła do trzech punktów. Wiceliderem z Poznania, z którym już w piątek zmierzą się podopieczni trenerów Dawida Ozgi i Mateusza Żurka.

Lech Poznań rozpoczął zmagania w 2023 roku od zwycięstwa 3:2 nad Lechią Gdańsk, co wobec wpadki Rakowa dało “Kolejorzowi” awans na drugie miejsce w tabeli. Poznaniacy mają na swoim koncie 36 punktów i zanotowali jedenaście zwycięstw, z czego sześć w spotkaniach wyjazdowych. Pierwsze spotkanie pomiędzy Górnikiem a Lechem rozegrane w Poznaniu zakończyło się wygraną zabrzan 2:1.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl