Przed nami kolejna sobota z Centralną Ligi Juniorów. Na własnym boisku zagra zespół U17, natomiast wyjazdy czekają drużyny U19 oraz U15.
CLJ U19 | WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 12:00 / ul. Zdrojowa 9, Myślenice
Juniorzy starsi przed tygodniem zanotowali swój czwarty remis w tym sezonie. Częściej punktami dzieliła się jedynie Stal Rzeszów. Górnicy spadli o jedną lokatę w tabeli (12. miejsce), mając 13 punktów na koncie. Ich przewaga nad strefą spadkową to zaledwie jedno „oczko”. Nie zmieniła się strata do górnej połówki tabeli, która wynosi cztery punkty.
W sobotę zabrzanie zmierzą się z drużyną będącą po drugiej stronie barykady. Krakowska Wisła, która w ubiegłym sezonie uniknęła spadku teraz należy do ścisłej czołówki. Biała Gwiazda zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 25 punktów traci tylko trzy „oczka” do liderujących Legii Warszawa i Śląska Wrocław. Zespół spod Wawelu odniósł na własnym boisku pięć zwycięstw (najwięcej razem z Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań), a w całych rozgrywkach stracił 18 goli (drugi najlepszy wynik). W poprzedniej kolejce Wiślacy pokonali na wyjeździe Odrę Opole 3:0.
______________________________
CLJ U17 | GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / sobota, godz. 12:00 / ul. Jaskółcza 40, Zabrze
Juniorzy młodsi nie utrzymali prowadzenia w starciu z GKS-em Tychy i powiększyli swój dorobek o jeden punkt, mając ich łącznie 20 na koncie. Sytuuje to zabrzan w środku ligowej tabeli (7. miejsce) z siedmiopunktową stratą do podium i ośmioma „oczkami” przewagi nad strefą spadkową. Na ten moment Górnicy zdobyli najwięcej bramek w meczach domowych (28), ale przy największej liczbie spotkań rozegranych przed własną publicznością.
W kolejnym spotkaniu Trójkolorowi podejmą na własnym boisku zespół Zagłębia Sosnowiec plasujący się na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli. Sosnowiczanie zdobyli do tej pory tylko sześć punktów (jedno zwycięstwo i trzy remisy). Ogromny problem sprawia im przede wszystkim strzelanie goli. W trzynastu spotkaniach Zagłębiacy trafili do siatki rywali zaledwie pięciokrotnie. W poprzednim meczu ulegli Miedzi Legnica 1:3.
______________________________
CLJ U15 | LECHIA ZIELONGA GÓRA – GÓRNIK ZABRZE / sobota, godz. 11:00 / ul. Sulechowska 37, Zielona Góra
Trampkarze podobnie jak starsi koledzy dopisali do swojej puli jeden punkt, który nie zmienił ich pozycji w tabeli. Trójkolorowi pozostają na 4. miejscu, ale do trzech „oczek” powiększyła się strata do drugiego Rakowa Częstochowa. W meczach wyjazdowych zabrzanie są do tej pory bezkompromisowi. W delegacji odnieśli cztery zwycięstwa, co stanowi jeden z najlepszych wyników w lidze.
Teraz Górników czeka daleki wyjazd na starcie z Lechią Zielona Góra zajmującą 9. pozycję. Drużyna z województwa lubuskiego nie remisuje ani u siebie, ani na wyjeździe, a jej dorobek to cztery zwycięstwa i siedem porażek. Zielonogórzanie trzykrotnie triumfowali na własnym boisku. W ubiegłym tygodniu musieli uznać wyższość Miedzi Legnica (0:2).