Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U19 | Wygrana w ostatniej kolejce | Korona – Górnik 1:2

W meczu ostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Górnika Zabrze pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1. Juniorzy starsi zakończyli sezon jako wicemistrzowie Polski!

W pierwszych minutach groźniejsi byli gospodarze, a zabrzan przed utratą gola uchronił Kamil Soberka. Gra szybko się wyrównała, choć przez pewien czas brakowało okazji bramkowych. W końcu blisko gola był Bartosz Rutkowski, który oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy mocny strzał przy bliższym słupku oddał Peter Juritka. Bramkarz Korony nie zdołał poradzić sobie z tym uderzeniem i na przerwę “Górnicy” schodzili z jednobramkową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Górnika. Po indywidualnej akcji okazję do podwyższenia wyniku miał Mateusz Michalski. Po kwadransie nastąpił lepszy okres w grze “Koroniarzy”, którzy doprowadzili do remisu wykorzystując rzut karny za zagranie piłki ręką. Po chwili gospodarze mieli znakomitą sytuację objęcia prowadzenia, ale fantastyczną interwencją popisał się Kamil Soberka. W tym momencie zabrzanie ruszyli do ataku i dopięli swego w 81. minucie. “Jedenastkę” podyktowaną również za rękę pewnie zamienił na gola David Hyjek. Efektem podyktowania rzutu karnego była druga żółta kartka dla obrońcy Korony przez co gospodarze kończyli mecz w “10”. To ułatwiło Górnikowi kontrolę wyniku i utrzymanie prowadzenia do ostatniego gwizdka.

Ostatnia kolejka dostarczyła wielkich emocji, podobnie jak cały sezon. Górnik długo walczył o przełamanie Korony, z kolei Lech musiał odrabiać stratę w Lubinie. Ostatecznie najlepsze zespoły tego sezonu wygrały swoje mecze, a w tabeli pozostał status quo. “Trójkolorowi” zostali wicemistrzami Polski, a po tytuł sięgnął “Kolejorz”. Gratulacje dla obu drużyn. To była znakomita rywalizacja przez cały sezon!

KORONA KIELCE – GÓRNIK ZABRZE 1:2 (0:1)

Bramki: Michał Pokora 62′ (k) – Peter Juritka 45′, David Hyjek 81′ (k)

Skład Górnika: Soberka – Barczak N., Michalski, Rutkowski, Capiga, Hyjek, Kulig, Świerkot, Chmarek, Tobolik, Juritka

Rezerwowi: Olszak – Marek, Mekler, Ogórek, Savshak, Wąsik, Włodarczyk

Sztab szkoleniowy: Dawid Ozga, Mateusz Żurek i Piotr Czop

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.